Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A legmélyebb fúrás az oroszors...

Tardoskedd kérdése:

A legmélyebb fúrás az oroszországi, állítólag 12262 méteres.Az ilyen hosszú fúrószárat hogyan lehet forgatni? Lehet, hogy a csavaró igénybevételt elviseli. Ám ha ezt a fúrószárat ki is akarnák húzni, az önsúlya elszakítaná. Vagy ottmarad a lyukban?

Figyelt kérdés
febr. 6. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül nincs sok ilyen mély fúrás. Ki is lehetett szerelni, mert nincs bent a lukban a fúrórudazat. És ott már a hőmérséklettel is nagyon komoly problémák voltak. Most nincs időm előkeresni, de a furat talpnál nekem 300 C fok körüli hőmérséklet van az emlékeimben, ahol már az acélnál vannak problémák. Azon kívül, hogy elfogyott a pénz, ott már komoly nehézségek voltak. Vannak olyan területek ahol kisebb a geotermikus gradiens ott picit egyszereűbb fúrni. De ott meg a Moho felület van messzebb, amit el akartak érni.
febr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen hosszu furoszarat is lehet forgatni, mint a mellekelt pelda mutatja. Az ennel hosszabbat, na azt mar bajosan. A projekt egyebkent tobbszor is ujra lett inditva megszorulas, eltort furoszar miatt, az eredetileg furt lyukbol mas-mas iranyba elagazva (ugyanis a lyuk(ak) nem vegig fuggoleges(ek)).


A teljes leallas a nyilvanvalo penzhiany mellett a furoszarak terhelhetosegi korlatainak elerese miatt is kovetkezett be. A gep, ami tekerte, az birta volna elvileg 15km-ig is, csak a furofejek nem birtak a 300 fokos hoseggel.

febr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azóta egyébként nem hűlt a lyuk alja? Hiszen ott állandóan a hideggel érintkezik. Vagy alulról folyamatosan bőséges a hő utánpótlás?
febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mégis mitől hűlt volna a fúrólyuk alja? Ott a hőt a Föld belső hője adja. Vagy mire gondoltál, a fúrástól melegedett fel?
febr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lyuk le van hegesztve, de ha nem is lenne, nincs akkora hoaramlas azon a 23 centis nyilason, hogy erdemben huljon.
febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja hogy csak 23 centis. Az lyuk száját képeken több méter átmérőjűnek láttam. Akkor ezek szerint csökkentették.


Nem tudtam és nem tudom, hogy milyen réteg van ott és, hogy annak milyenek a tulajdonságai. A különböző anyagok különböző hővezető képességgel rendelkeznek. Ennek tudatában kérdeztem.

febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem csokkentettek semmit, a 23 centis lyukon keresztul furtak vegig. Hoaramlas meg azert nincs, mert egyfelol a levego eleg rossz hovezeto, masfelol huzat sincs, harmadreszt a furat alja valoszinuleg reg beomlott.
febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy keverem egy másik lyukkal.
febr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!