Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az atomerőmű maradványhője...

Az atomerőmű maradványhője hogyan használható fűtésre?

Figyelt kérdés
Úgy tudom pakson az atomerőmű maradványhőjét használják távfűtésre? Hogyan működik ez a dolog?
febr. 12. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Milyen maradvány hőről beszélsz? Melyikről? Mert elég sok helyen lehet ilyen.
febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

"maradvány hőről" Vicces, hogy a másolás sem megy.


Kérdező: minden erőműnek, kohónak, kemencének, amiko esetleg több ezer fonon üzemelnek, van hűtése. Általában ez vízzel türténik, vagy másképp, de azt nem írom le, mert az egységsugarú gyakorisok nekemesnek.


Végeredményben van egy hétköznapi léptékben nagyon melegnek számító melegvized, vagy víz-gőz.keverék.


Ezt hülyeség lenne pusztán a dunába engedni. Ugyanez ment a vértesi hő erőműveknél is, építettek rá egy lakónegyedet ávhővel, és még így sem fagyott be pl. a Bokodi só, csak kb. 10 éve, amikor leállították az erőművet.


Hengerműben is dolgoztunk, mellettünk volt az öntöde, tőlük kaptuk a "hűtővizet" a radiátorokba, sosem kellett spórolni télen.

febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Nem 1-es vagyok, de illene csak akkor kritizálni, ha te magad rendben vagy helyesírásilag:

"fonon

türténik

nekemesnek

hő erőműveknél

ávhővel"


Ugye értesz 2-es?

Legalább 5x több hibát vétettél. A kisebb hibákat nem számoltam bele. Rendjén van, hogy így kritizálsz?

Mivel a jellemvonás magasabb rendű, mint a tudás, és mivel te magad korántsem vagy rendben helyesírásilag, ezenkívül a trehány, gyorsalkodó és összecsapott válaszokat nem mindenki szereti, ezért egyértelműen jár, aminek járnia kell.

febr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15%

3 vicces, hogy ha az ember egy analfabétát kritizál, egyből jön valaki, aki a védelmére kel.


Először is nem is helyesírást kritizáltam, hanem azt, hogy másolni sem sikerült.


Azért lássuk be, hogy tegnap 39 fokos lázzal pár elütés nem azonos azzal, amikor az ember olyan elütést csinál, hogy a semmi helyett szóközt üt (LOL).

Egyedül a "hő erőműre" nem lehet mentségem, leszámítva a fenti állapotot.


"ezért egyértelműen jár, aminek járnia kell."


Hát nekem legalább a kérdésre sikerült válaszolnom az írásom 90%-ában.

Neked ez mennyi? 0%? Magyarul csak hőbörögni jöttél, és hát egyértelműen jár, aminek járnia kell. 😉

febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szekunder körben van egy hőcserélő, ami a fűtést és a meleg vizet intézi
febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!