Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehetne egy olyan...

Hogyan lehetne egy olyan Napelemes rendszert összerakni?Ami önmagában működne,gondolok itt arra Napelem,inverter,akku ez a trió működne?Egy drb számítógép és világítás max még egy tv-menne róla persze nem egyszerre.

Figyelt kérdés

febr. 28. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Szigetüzemű napelem rendszer amire kíváncsi vagy, nézz utána a neten.
febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azokat néztem,nekem magas hogy milyen teljesítmény lenne elég.
febr. 28. 20:07
 3/9 A kérdező kommentje:
Másik mit jelöl a polykristályos napelem?Ez meddig jó.
febr. 28. 20:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nézd meg, hogy mekkora teljesítményű a számítógép, a világítás és a TV, valamint döntsd el, hogy mennyi ideig akarod ezt (folyamatosan) üzemeltetni. Ha megvannak az adatok, akkor a teljesítményeket összeadod, majd megszorzod az idővel és már meg is kaptad az akkumulátor kapacitását, ahhoz meg a napelem elhelyezkedéséből és a napos órák számából a szakember majd kalkulál neked egy szükséges napelem felületet. Persze van mindenféle veszteség, de körülbelüli becslésnek ez jó.
febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 1-es jól írja. A szigetüzemű rendszer nem kapcsolódik hálózatra (vagy szolgáltatóhoz), tehát önműködő.


"Napelem,inverter,akku ez a trió működne?" - Nem hogy működne, hanem ezek kellenek hozzá (meg kábel stb.).


Azt nem tudom, hogy ez így hány Voltot fog igényelni, de például számítógépekre elég 24 V (a világításra is) és akkor nem kell milliós invertert venni, hanem csak néhány tízezreset. A TV-vel nem vagyok képben, hogy hány Volt kell neki.


3 típusú napelem van a piacon (legalábbis én e 3-ról tudok):

- Monokristályos

- Polikristályos

- és amorf


- A monokristályos akkor a legjobb, ha nagyon sokat süt oda a Nap, ahova tennéd.

- A polikristályos akkor jó, ha nem kap sok vagy közvetlen fényt az a hely, ahova tennéd.

- Az amorf akkor jó, ha kevés a pénzed. Ebből viszont ugyanakkora teljesítmény nagyobb helyet fog foglalni.


A polikristályos napelem a szűrt, míg a monokristályos a verőnapfényt tudja jobban hasznosítani.


Mind a mono-, mind a polikristályos megélhet 25 évet is, de gyártófüggő. (Az amorfról nincs információm.) Amely gyártók sok-sok év garanciát vállalnak (az 5 év nem számít itt soknak!), azok napelemeiből válassz majd.

Meg a szerelők, a szakemberek is fontos, hogy jók legyenek.

Jégeső ugye idő előtt kárt tehet bennük..., de úgy vannak tervezve, hogy (nem tudom, hogy mekkora) jeget kibírjanak, azonban az időjárás erősen változóban van és lehet, hogy már a közeljövőben nagyobb jégesők lesznek, amikre viszont nincsenek szabva a napelemek (nem pesszimista, hanem realista vagyok és csekély mértékben, de az időjárásban is jártas vagyok). Ha jól tudom, akkor erre is lehet valami garanciát kötni.


Majd a szakemberek tájékoztatnak arról, hogy sorosan vagy párhuzamos érdemes bekötni. De lehet, hogy elmarad a tájékoztatás...de erre nagyon ügyelni(ük) kell(ENE!!!), mert, ha rendszerint van egy valami (például fa lombozata vagy fa ága vagy bármi más), ami árnyékolja a napelem panelokat (akár csak 1-et is! és akár csak időnként), és, ha nem úgy van bekötve, ahogy kellene, akkor rendkívül lecsökken(het) a teljesítmény.


Nálam itt véget ér a tudomány.

Azt javaslom, ha jobban képben akaraz lenni ezzel a témával, akkor olvass róla. Youtube-on is vannak róla videók, ahol magyaráznak.

Meg a helyesírást is gyakorold.

febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gyakorlóm a helyesírást azért is írok,az amorf mellet döntök azt próbálom ki.Valójában egy zártkerti telken fogom használni Tokaj magasságában.

Egy kérdésem lenne,akkumulátor töltő bolti az használható-e mint töltés vezérlőként a napelem és az akkumulátor között?

febr. 29. 05:11
 7/9 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Mit jelent az hogy bolti?
febr. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen ez félre vezető volt hogy bolti.Erre gondoltam.

[link]

febr. 29. 08:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Polykristályos, és az amorf napelemek már eltűntek a piacról, legfeljebb bontottat kapsz belőlük. A monokristályos cellák első változatai is minden tekintetben jobbak náluk, az új variánsok (nanokristály, back-contact), pedig fényévekkel leverik őket. A szigetüzem szép és jó, egy kellően méretezett rendszerrel nagyjából éves viszonylatban 80-90%-ban tudsz üzemelni. A "túlélési" időt 1,5, max 2 napra szoktuk tervezni, ez télen tartósan borús időben sokszor nem elég, ilyenkor benzines generátorral rá kell tölteni az aksikra.
febr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!