Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért lesz sötétebb a papírfot...

Miért lesz sötétebb a papírfotó, mint a telefonon megjelenő telített kép?

Figyelt kérdés
Mi az oka hogy a papírkép kevésbé telített, ill. sötét. Mit lehet tenni ellene? Be lehet kalibrálni a nyomtatott képhez a kijelzőt?

#RGB #CMYK #Szürkés szín papíron #Tündöklő szín telefonon #Fotó beállítás nyomtatáshoz
márc. 14. 19:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Miért lesz szürkés a fotó fényképezőgéppel készítve? Színtelen a milccel készített kép. Rossz a milcgép?!?!?
márc. 14. 19:14
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rossz korrekciós függvény volt használva a papírkép-nyomtatás technológiájához.


Kicsit bonyolultabb ez a világ, mint amilyennek látszik.

márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gépben van a hiba hanem amikor a géppel készített képből papírkép lesz. Ott a színkonverzió van elrontva. Milyen nyomtatóval, hogyan van nyomtatva? Esetlg "házi nyomtatás"?
márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Epson L1250 négyszínes nyomtató ( CMYK). A fotópapír SZG márka 210g/ cm.
márc. 15. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval otthon nyomtatsz, és milyen szoftverből? Mivel készíted elő a képeket nyomtatásra?
márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
A monitor saját fénnyel világít, a papír csak az adott környezeti fényt veri vissza. Bárhogy kalibrálod is a színhelyességet, ez két gyökeresen eltérő műfaj marad.
márc. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

"Színtelen a milccel készített kép. Rossz a milcgép?!?!?"


Nem rossz, csak nincs jól beállítva, mert nem értesz hozzá.


Gyakori tévedés, hogy az emberek azért vesznek a mobil helyett MILC-et, mert az jobb, aztán meglepődnek, hogy dehát a mobil szebb képeket csinál. Igen, a mobilban van egy "csillivilli" automatika, hogy lehetőleg mindig a legszebb, leglátványosabb képeket csinálja.

A MILC meg azért komolyabb gép a telefonnál, mert nem a gép dönti el helyetted, hogy milyen legyen a kép, hanem te vagy a fotós, feltételezik rólad, hogy értesz a használatához és majd te beállítod annak megfelelően, hogy mit is akarsz a képen látni.


Ha nyers formátumba (RAW) fotózol, akkor feldolgozatlan képet kapsz. Lapos, fakó, színtelen, mert a nyers, feldolgozatlan képnek ez a dolga. Azért fényképez az ember RAW formátumba, hogy ne a gép dolgozza fel csak úgy magától valamilyenre a képeit, hanem majd ő kidolgozza. Majd ő tudja, hogy mit hova akar húzogatni a képen. Azért szürke, mert még nem dolgoztad fel.


A RAW kép nem jobban néz ki a nem RAW képnél, hanem több lehetőség van benne. Amit az utómunkával neked kell belőle kihozni, hogy a végeredmény tényleg jobb is legyen, ne csak a lehetőség legyen benne.


Ha nem RAW formátumba fotózol, hanem JPG-be, akkor meg be kell állítani, hogy milyen legyen a végeredményként kapott képek feldolgozása.


Na persze a fényképezőgép nem önmagában áll a rendszeredben. A gép által készített képet nem látod. Ennek csak egy megjelenített változatát látod a gép LCD-jén, a számítógépeden és a kinyomtatott papír képen is. Attól függően, hogy mennyire színhelyes a fényképezőgép képernyője, a monitorod, vagy a nyomtatód, akár három eltérő módon is láthatod ugyanazt a képet, ami a fényképezőgépedből kikerült. És simán lehet, hogy a valóságban egy negyedik féle a kép, mert egyik megjelenítőd sincs rendesen bekalibrálva.

márc. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!