Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kémikusok, vegyészek,mérnökök...

Kémikusok, vegyészek,mérnökök kell ismernetek fejből a periódusos rendszert?

Figyelt kérdés

Nálunk a tanár középiskolában annyit kér, hogy tudjuk használni,nem kell tudni fejből az összes adatával együtt.

(nyilván alap dolgokat megjegyez az ember)

Egyetemen lehet használni pl vizsgáknál táblázatot? gondolkodom vegyi pályán(egyetem)


ápr. 4. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen be kellett vágnunk. Ez úgy nézett ki, hogy elméleten mondjuk megmondták hogy ólom, és neked fel kellett írni az elektronszerkezetét. Ehhez kellett tudnod a rendszámát, nem lehetett segédeszközt használni. Ezt vizsga után a 99 % elfelejti, más tárgyaknál ki lehet nézni a periódusos rendszerből, ha szükséges. Számoláshoz megadták hogy az ólom tömege 207,2 g/mol. Azt viszont neked kell tudni, hogy az ólom-nitrában mennyi lesz az ólom oxidációs száma.


Egy vegyészmérnök hallgató

ápr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A komplet elektronszerkezetet kellett felrajzolni vagy csak a kulsot?
ápr. 4. 20:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert mondjuk Po(Polónium) fel kéne rajzolni :D nem lenne rossz :D
ápr. 4. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 4. Periodusig kellett tudni+ a főcsoportokat.


Jellemzően nem sok adatot kellett tudni, és az is ráragadt az emberre: pl K 39,1 g/mol de mondjuk egy vasét már sose tanultam meg.


"Felrajzolni" ennyit kellett pl. Na: 1s2 2s2 2p6 3s1

Jó egy Pb nek már vannak d eletronjai is.

De pl nekem sose kellett mondjuk egy Co elktronszerkezetét megadnom, a d mezőben nem olyan szép szabályos minden.

ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy profi vegyésznek illene a periódusos rendszerben található fontosabb elemek (cca. 50%) protonszámát fejből tudnia, de a többi bebiflázása egy felesleges tortúra, melyet csak néhány igazán szemétláda tanár követelhet meg!


Ki a faxom fog találkozni a gyakorlatban transzuránokkal, ritka elemekkel, stb.?


Minden szakmabeli csak egy bizonyos vegyületcsoportra specializálódik, és azokról fogja fejből tudni a fontos anyagállandókat, technikai paramétereket, stb. - mely alapból több száz számértéket jelent!

ápr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!