Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A vastüdő és a lélegetzető...

A vastüdő és a lélegetzető gép esetében mik az előnyök hátrányok?

Figyelt kérdés
Miért lett száműzve a vastüdő az orvoslásból?

ápr. 27. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

A vastüdőben szabadon van a tested és a fejed is, a nyakadat kivéve, tehát majdnem normálisan beszélhetsz. A lélegeztetőgépnél viszont egy cső van lenyomva a torkodon, ami hosszú távon elviselhetetlenebb.


Ha lebénultak a légzőizmaid, akkor ilyen berendezések használata nélkül nem maradhatsz életben. Szerencsére ma már kevesen szenvednek ilyen bénulásban, mert gyógyítani tudják az ehhez vezető betegséget.

ápr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
A vastüdőt már nem gyártja senki, nem tudsz alkatrészt beszerezni a karbantartáshoz. Túl drága, idejétmúlt technológia.
ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem értem mert ahogy utánaolvasgattam csak hátránya van a "csövet a tudőbe" lélegeztetésnek a vastüdővel szemben.

A csöves lélegeztetés eléggé megterheli a szervezetet.

Csak altatásban végzik aminek szintén negatív következményei vannak.

Nem lenne pl. több covidos túlélő ha vastüdőt visszahoznák a gyógykezelésbe?

ápr. 27. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
A vastüdővel az a baromi nagy gond, hogy a használata során nem igazán tud az orvos/ápoló hozzáférni a beteghez. Intenzív osztályos ápolásnál ez azért elég nagy probléma tud lenni.
ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A vastüdő az egyébként egészséges, de légzőizom bénulásban szenvedő ( egykori poliós bénulások) kezelésére jó.

A tüdő betegsége, vagy más kórfolyamat miatt, a saját gázcseréjét önállóan fenntartani nem tudó beteg embert, a mai, sokkal személyre szabottabb, de invazívabb( cső) lélegeztetési móddal lehet életben tartani.

ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 ahogy tudom a vastüdők többségenek oldalán vannak ilyen nagyobb lyukak amikbe ha belenyúlnak akkor hozzáférnek a beteghez anélkül hogy a vastüdőt úgymond ketté kéne szedni. De ahogy láttam Kárpáti György (az utolsó magyar vastüdős ember) vastüdején ilyen nem volt, de az amerikai vastüdők oldalán mind volt.
máj. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok megint, tévedtem az ő vastüdején is voltak ilyen lyukak.
máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt sem értem, hogy a vastüdő alkalmazásakor a mellkast meg kell nyitni ?

Másképp a kissebb belső nyomás, hogyan fejtené ki hatását?

máj. 5. 21:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell. Ha lemerülsz a víz alá, akkor egy mélységen túl már nem leszel képes légköri nyomású levegőt lélegezni, mert túl nagy a téged körülvevő víz nyomása. (Ezért használnak a búvárok magasnyomású gázpalackot.)

Na most, ez így van fordítva is, tehát ha a test körül csökkentjük a nyomást, akkor az orron keresztül (ami kívül van a vastüdőn), beáramlik a levegő a tüdőbe, azért, hogy kiegyenlítődjön a nyomás. Majd megnöveli a gép a légkörinél nagyobbra, és így távozni tud (kilégzés). Ez a ciklus ismétlődik.

máj. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező - a neten találsz egy magyar riportot az utolsó vastüdős és nemrég elhunyt Dallasi férfiról.


A készülék tetején levő manométer jól bemutatja a nyomásviszonyokat. A tartály lezárásakor valamilyen visszacsapószelep elengedi a túlnyomást, és a membrán így automatikusan a légkörinél alacsonyabb pulzusokkal szívogatja a páciens mellkasát.


Engem leginkább az lepett meg, hogy évtizedekig senki se vette valamelyik vidéki fősuli gépész tanszékén a fáradságot arra a triviális feladatra, hogy egy minőségi és zajmentes mechanikát (max. 20 dB zajszintel) konstruáljon a páciens életminőségének a javítására. Én tutira megőrültem volna a gép állandó zajától!

máj. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!