Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy értsen valaki...

Ahhoz, hogy értsen valaki TV-khez, számítógépek alkatrészeihez, fotocellás ajtónyitáshoz, jeltovábbításokhoz, okosházak különböző vezérlőeszközeihez, csőposták pneumatikájához - ahhoz, hogy MIT és MIÉRT "forraszt", ehhez milyen képzések kellhetnek?

Figyelt kérdés

Akár középfokú (HA ez elég), akár rosszabb esetben felsőfokú, nem számít.


Mit érdemes, vagy mit muszáj tanulnia, elsajátítania, ha:


1.: Ezekhez szeretne érteni?


2.: Idővel kisebb-közepes szintű/bonyolultságú eszközöket barkácsolni?


(Vagy - harmadik lehetőség - roszabb esetben meglévőket "csak" átalakítani?)



máj. 13. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy szakmailag érett elektromérnöknek értenie kell a kérdéses dolgokat - beleértve az egyszerűbb mechanikus berendezések (csőposta) méretezését is.
máj. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Én gimnazista koromban már képes voltam nem triviális hibák kijavítására a korabeli TV készülékekben.


Kb. 18 éves koromban végre befejeztem a 16 évesen elkezdett nixie-csöves kijelzővel ellátott és TTL IC-ket (32 darabot) használó, ébresztő funkcióval is bíró asztali órámat. Mai szemmel nézve egy hihetetlenül gány munka volt - de jól működött!


Ez a digitális ébresztőóra egy évtizeden keresztül volt használatban. 2010-ben felújítottam a tápegységét, de jelenleg lett egy kisebb hibája és ezért javításra vár - amivel most nem sietek, mert elég komolyan megdobja az 5W-os fogyasztása a villanyszámlát. Egyszer majd ennek a szent ereklyének az üzembe helyezésére is sort kerítek.

máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A pneumatikát leszámítva elektronikai műszerész az alap.
máj. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítom a leírtakat: Ha elvégzel egy elektronikai műszerész képzést, akkor megtanítanak annyira, hogy meg tudd tanulni a szakmát. Én 1986-ban végeztem. A képzés szakmai szemmel már akkor is silány volt. Csak egy rövid ideig dolgoztam a szakmában, de a mai napig gyűjtök (ez alatt javítást is értek) elektroncsöves rádiókat.
máj. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó: elektronikai műszerész után mik a következő lépcsőfokok? Hova, mihez (kikhez?) érdemes/szükséges fordulni?


(Vagy - már ezen irányon is - marad az autodidakta "képzés"?)


Ketteshez: te hogy kezdted? (Mert épp ezt nem írtad le.) Majd mivel/mikkel folytattad? Illetve mik voltak a szintek/lépcsőfokok?

máj. 14. 08:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A szakmai nyelvet, az alapokat megadja az iskola. Utána autodidakta tanulás, gyártói tanfolyamok, leírások, fórumok. (4-es voltam)

Nekem a Coursera és Udemy is bejött, bár végül az elektronikából tanultakat nem használtam. (Az Udemy árazása erősen dinamikus. Nézz rá több gépről és a legjobbat fogadd el)

máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!