Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért látom az ózongázt?

Miért látom az ózongázt?

Figyelt kérdés
Van egy ózongenerátorom. Amikor használom pl szobában akkor ha bemegyek használat után szellőztetni akkor látni a levegőben. Nem annyira átlátszó a levegő mint normál esetben hanem kicsit ilyen "tejüveg" szerű. Amint kinyitom az ajtót azonnal észreveszem. Biztos vagyok benne hogy nem azért mert belélegzem mivel addig az 5mp ig amíg bemegyek és kinyitom az ablakot majd kijövök nem is veszek levegőt. Elvileg színtelen gáz. Tehat nem értem.
máj. 14. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem színtelen, kékes:

"It is a pale blue gas with a distinctively pungent smell. "

[link]


Itt:

[link]

jobban kifejtik.


Itt:

[link]

látható vízben oldva.

máj. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az ózon mérgező, tehát árthat a látószervednek, de különben az oxidált porszemcsékből keletkezett füstöt is láthatod.


Ha az a bizonyos "ózongenerátorod" nem palackos oxigénről dolgozik, akkor ott bőven keletkeznek még mindenféle nitrogénoxidok meg egy rakás egyéb anyag. Biztos, hogy én be nem kapcsolnék a szobámban egy ilyen xarságot!

máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!