Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért hat nekem a homeopátiás...

Miért hat nekem a homeopátiás szer ha tudom hogy átverés és nem is hiszek benne?

Figyelt kérdés

Konkrétan a Neo Datif PC nevű szer. Magánéleti krízisen megyek át folyamatos szorongással és nem akartam Frontin függővé válninígy adtam neki egy esélyt. És valamiért mégis működik.


És jól tudom hogy tudományosan bizonyították hogy épp akkora hatása van mint egy cukorkának. De akkor miért hat rám?


máj. 20. 21:44
1 2
 1/15 Psycho ***** válasza:
87%
Kutatások bizonyították, hogy a placebo akkor is képes hatni, ha egyébként tudjuk, hogy placebót kapunk. Lehetséges, hogy Nálad is valami hasonlóról van szó.
máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 sadam87 ***** válasza:
91%

Vizsgálatok alapján úgy tűnik, a placebonak akkor is lehet pozitív hatása, ha tudja a kezelt személy, hogy placebót kap. (De még tudtommal viszonylag kevés kutatás van erről.)

[link]

[link]

[link]

máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

A placebo hatása valós (is lehet).

Úgy működik, hogy a tudatod odaszól a tudattalannak, hogy lépjen valamit. Ha van rá lehetőség, a tudattalan lép is.

máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

Vagy esetleg lehet, hogy mégis hat.


Nekem is volt olyan problémám (a tüdőmet gyakorlatilag beborította a slejm), amire homeopátiás szert szedtem egy ismerős ajánlására, és kb. 2 nap alatt teljesen el is múlt (előtte hetekig kínlódtam vele, úgy voltam vele, hogy majd meggyógyulok magamtól). Én nem voltam szkeptikus ezzel kapcsolatban, de tudtam, hogy "humbugként" tekintenek rá sokan, de mégis használt. Évekkel később ugyanarra a prolémára ugyanazt szedtem, és szintén rövid idő alatt helyretett.


Ja, és patikában vettem, nem valami zugkuruzslótól.

máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

Nekem is működik. Pl a szexuális gyengeségre ható már nem is tudom mi volt a neve, nagyon jó az influenzára ható. Szinte pár óra alatt elmulnak a tünetek. Jobb mint a coldrex.


A bátyám a sedativ PC-t szedte hosszú évekig és csak az hatott rá mentálisan. Az antidepresszáns amit az orvos felírt nem hatott ennyire


Miért?


"Aki meg szeretné érteni a világunk az rezgésekbe, frekvenciákba gondolkozzon"


Tesla


*


Az anyag mi? Semmi. Nagy ürességekből áll. A proton és elektron aprócska. Az atom 99.99%-ban üres. Amikből áll proton, elektron szintén 99.99%ban üres. Az amikből ákk kvarkok 99.99%-ban üres....mi van legalsóbb szinten? Rezgő hurok. Anyagtalan, tömegtelen. Minden rezgés, információ és ezt a kvantumfiozikusok mondják

máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
1,2 kuytáknál is működik, pedig náluk a placebo nem játszik.
máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 sadam87 ***** válasza:
75%

#6

1. A bizonyíték arra, hogy náluk is működik az, hogy...?

2. A bizonyíték, hogy a kutyáknál nem működik a placebo hatás az, hogy...?

máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Az állatoknál a gazda hangulata alapján mennek a dolgok.
máj. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%

A homeopátia nem átverés, hanem félreértés. A vegyületek reakcióideje eléggé változatos. Ha valamitől azt várjok, hogy kevés is gyorsan hasson, eközben sok kell és és lassan hat, akkor azt átverésnek érezzük, pedig csak rosszul tudjuk.

Továbbá minden szervezet másképp reagál. Sok orvosi gyógyszer van, ami egyeseket rendbe tesz, másokra hatástalan.

Ha neked segített, azt kizárólag alapos vizsgálatokkal lehet meghatározni, miért. Na de ki fog ilyent elvégezni?

Amúgy örülj, ha bármi eredményes.

máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem hat, csak magától múlt el a problémád - vagy szadista hajlamaidat így kiélvén - ezó témákkal fárasztasz itt minket!
máj. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!