Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy krómozott felület tükröződ...

Egy krómozott felület tükröződési minősége milyen?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodok, hogy egy sík NYÁK alaplapot lekrómoztatok, hogy így nyerjek torzításmentes, vékony tükröt. A krómozás után megtekintett felület ( ha az korábban ideálisnak volt nevezhető ) képes-e visszaadni, vagy egyáltalán megközelíteni a foncsorozott üvegtükrök képminőségét?
2010. okt. 30. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Maga a króm az csak egy nagyon vékony filmréteg, ami megóvja az alatta lévő fémet az oxidációtól. A krómozás előkészítésén múlik a fényesség, hogy milyen simára van felpolírozva. Tudom, mert sokat políroztam régen, és ha nem lett tökéletes, akkor nem is lett olyan szép fényes és nyilván kevesebb fényt is ver vissza.

Azt konkrétan nem tudom, hogy a fény hány %-át veri vissza. Szerintem 90% körül...

2010. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és még az lemaradt, hogy foncsornak jó lenne. Bár lehet foncsoroztatni is, de nem tudom melyik az olcsóbb. Mindenesetre nem olcsó mulatság!
2010. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!