Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Newton távcső szerúséget...

Newton távcső szerúséget hogyan csináljak?

Figyelt kérdés

egy Newton távcső szerűséget szeretnék csinálni itthon

annyit tudok mi alapján működik és hogy hogyan az is megvan hogy hogyan fogom csinálni csak eggy a baj!!

az a nagyobb tükör annak van egy íve és azt nemtudom megcsinálni tükörből(venni nemakarok mert az nem izgi)

arra gondoltam hogy egy pillepalack alját levágom(többségének olyan a formálya amilyen kell) azt belerakom egy anyagba ami megtartja a formáját aztán a réseket kiigazítom megkeményítem és bevonom valamivel ami veri a fényt.

tudnátok adni tippeket milyen anyagokat használjak??

amikre gondoltam :

agyag :arra hogy ebben adok a tükörnek mintát

alufólia:visszaveri a fényt bár nem a legjobb,de más nem jut eszembe


2010. okt. 31. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Keresd meg a:Távcső világa c könyvet,részletesen le van benne írva az elkészítése.Általad leírt módszer nem jó mert a tükörnek mikronos pontossággal kell elkészülni.A felületét pedig ezüst amalgámmal vonják be.
2010. okt. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj ha nem jó a gömbfelület nem kapsz képet.
2010. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tukorcsiszolas nem egy egyszeru dolog, foleg nem elsore. Sokminden kell a tukor elkeszitesehez. Ha jo minoseget akarsz elerni akkor komoly gepekre is szukseged van. Egyszerubb, ha a tukroket megveszed es a tubust meg allvanyt megcsinalod magad. A tukroket interferogrammar merik be es /lambda szerint osztalyozzak vagy %-os visszaverokepessegben. Nehez megcsinalni magadtol.. ha mar kigondoltad mekkora fokuszu legye, akkor azt a fotukrot olyan ivvel kell kimelyiteni, hogy olyan fokuszu legyen es igen, rendkivul kicsi szintkulonbseggel.
2010. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

aha azt gondoltam hogy nem lesz jó a kép sőtt sz... lenne ,de ebben a megépítés a buli ,de megnézem azokat a tükröket:)

köszi mindenki

2010. nov. 1. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!