Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hidrogénnel lehet-e biztonságo...

Hidrogénnel lehet-e biztonságosan működtetni egy gáztűzhelyet?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy hidrogénnel teli palackom. (Nincs, de elméleti síkon tegyük fel.) Ha azt kapcsolom rá a PB palack helyett a gáztűzhelyre, tudom működtetni vele? Van-e bármi különbség a hidrogén és a propán-bután égetése között (nem kémiailag kérdezem)?
2010. nov. 25. 07:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


13:26: nem hálózatokban gondolkodok, csak "házi" felhasználásban.


Az egész problémakör, amiért ezen elkezdtem gondolkodni: ha elektromos áramot állítok elő napelemekkel és/vagy szélkerékkel (kisméretű szélgenerátorral), akkor azt elég nehéz tárolni (baromi sok akkumulátor kell hozzá), mert ha nem pontos a feszültség és a frekvencia, az áramszolgáltatónak nem tudom eladni. Így ha az energiát tárolni akarom, kézenfekvőnek tűnik az elektrolízis, a víz bontása hidrogénre és oxigénre. A következő lépés persze a hidrogén célszerű felhasználása lenne. Fentiek alapján azt hiszem 2 értelmes felhasználási lehetőség van: hidrogénmeghajtású autó, illetve hidrogénmeghajtású generátorral áramfejlesztés, ha szükséges (pl. éjszaka szélcsendben).


Még egyzser köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.

2010. nov. 25. 14:12
 12/13 anonim ***** válasza:

A hidrogén otthoni házilagos tárolása nagyon nem megoldott. Ha az lenne, akkor már árulnák a szélkerék + vízbontó + hidrogéncella kombót, hogy mindenki gyártson magának hidrogént. Az egyik baj, hogy a hidrogént tisztán kell összegyűjteni. A kémia órán ugye nem a hosszútávú tárolás volt a cél, ott elég volt egy üvegharang alatt felfogni, de ott azért keveredik oxigénnel, ami nagy méretekben tárolva nem jó. Ráadásul ha úgy akarod tárolni, hogy az akkumulátoroknál gazdaságosabb legyen (azaz HATÉKONYAN), akkor szükséged van valami kompresszor félére, meg valami palackra amibe belenyomod, mert légköri nyomáson tárolva (mondjuk marha nagy üvegharang alatt, vagy egy lufiban) nagyon nagy térfogaton tudsz csak nagyon kevés hidrogént tárolni.

Ha viszont kompresszálod, akkor a szélkerék által termelt elektromosság jó része el fog menni a kompresszor hajtására, és ezt az energiát nemigen fogod tudni visszanyerni.


Az autóval még zűrösebb a helyzet, kezdve azon hogy hogyan építesz házilag hidrogénes motort (amibe a házilag termelt hidrogént hogyan teszed bele), folytatva azon, hogy hogyan kapsz rá műszaki vizsgát egészen addig, hogy mi van, ha messze vagy, amikor kifogy az üzemanyag.


Ha már házilag termelt energia tárolásáról van szó, akkor talán a legjobb építeni egy bazi víztornyot, és vizet felpumpálni bele a termelt árammal, majd leengedni egy turbinán keresztül.

2010. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
nem kisérleteznék hidrogénnal....Nagyon nehéz tárolni. Nagyon szivárog és ezért nem is használják nagyon. Külömben volt egy Vegyipari gyárban egy erömü amely belsöégésü motorral a metilalkohol oxidációjánál felszabaduló hidrogennel lett táplálva, de ez úgy volt megoldva hogy hidrogén helyben lett fejlesztve és rögtön nem nyomás alatt felhasználva.
2010. dec. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!