Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hányféleképpen lehet két 5...

Hányféleképpen lehet két 5 fős csoportba osztani 4 leányt és 6 fiút úgy, hogy mindkét csoportban legyen legalább egy leány? A) 120 B) 180 C) 240 D) 300 E) 1440

Figyelt kérdés

elöre is köszi!!!!!


Holnapig kell megcsinálnom.


2010. nov. 28. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Vicces egy verseny lehet, ahol egyetlen kérdésre sem adsz választ saját kútfőből.


Scanneld be, küld el nekem, én megoldom neked, de aztán kérem a nyereményt is.


Azért nem találod felháborítónak, hogy te semmit sem csinálsz, mások oldják meg, aztán ha esetleg nyersz (hozzáadott tudás nélkül) akkor meg majd vigyorogsz mint a fakutya, hogy hát igen, kemény volt?...

2010. nov. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
240
2010. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A feladatok nagy részét megoldottam de van egy-egy ami kifogott rajtam.

Amúgy nem önszántamból jelentkeztem a versenyre,hanem beneveztek.

2010. nov. 28. 14:58
 4/9 anonim ***** válasza:
miféle verseny ez, ahova így belekényszerítik az embert?
2010. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
300
2010. nov. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 29. 19:26
 7/9 anonim ***** válasza:
azon röhögök - most már lejárt a beadási határidő, szóval elmondhatom - de csak rossz válaszokat kaptál.
2010. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

kössz, nem kell elmondanod mert hibátlan lett!

És nem kaptam rossz válaszokat,szóval megszívtad!

Ez csak az utolsónak szól.

2010. dec. 1. 19:18
 9/9 anonim ***** válasza:

azt kétlem, vagy akkor ott valami el van cseszve, mert itt 120 a megoldás.


(rossz esetek száma: amikor minden lány egy csoportban van, melléjük meg kerülhet egy fiú, az 6 féleképpen megy. Összes eset: 10 alatta 5 osztva kettővel, mert kétszer számoltunk minden lehetséges kettéosztást aszerint, hgoy az egyik csapatot néztük vagy a másikat. Ez amúgy ugyanaz, mintha egy embert kijelölnék, és megnéznénk, ő hány csapatban lehet benne, ami 9 alatta 4. Mindkettő 126.

Tehát a jó megoldások száma 126-6=120).


aki 240et írt valószínűleg azt nézte el, hogy kétszer számolt minden esetet aszerint, hogy melyik 5 fős csapatot nézte (tehát ha mondjuk az emberek A,B,C,D,E,F,G,H,I,J, akkor számolta azt is, amikor a két csoportra bontás A,B,C,D,E || F,G,H,I,J és azt is, amikor E,F,G,H,I,J || A,B,C,D,E pedig ez ugyanaz a kettébontás.

2010. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!