Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Építettem egy sugárhajtóművet...

Építettem egy sugárhajtóművet és valamilyen oknál fogva nem kezd el "önálló életet élni". Szerintetek mi a baja és hogyan lehetne korrigálni?

Figyelt kérdés

Egy model sugárhajtóműről lenne szó, amit a mellékelt linken lehet megtekinteni. A gépezet csak levegő befújással megy, tehát nem működik. Valaki meg tudná mondani hogy mi lehet a baja és hogy hogyan lehet orvosolni?

http://www.youtube.com/watch?v=UoYq3NPrczg


2010. dec. 3. 14:05
 1/3 Silber ***** válasza:
Nagyon szép munka, el kell ismerni. Viszont véleményem szerint (nem gépész vagyok) meg kéne csapágyaznod, mert a súrlódás miatt több erő kell a csúsztatófeszültség legyőzéséhez. Ezen kívül nem lehet, hogy kicsit nehéz a tengely a lapátokkal együtt, és egyszerűen nincs benne elég kraft? Elegendő a gáz nyomása? A hőtágulás következtében nem szorult be?
2010. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem nem túl nehéz a tengely, és úgyis kell egy kicsi súly hogy tartósan fel tudjuk pörgetni és még lendülete is legyen amíg begyújtom. Az égéskamra 2 oldalán csapágyazva van, és sima propán palackról próbáltam üzemeltetni. Talán nem elég a nyomása, vagy a gáz típusa/minősége nem megfelelő?
2010. dec. 4. 07:54
 3/3 anonim válasza:
próbáld úgy hogy nem teljes gázzal indulsz neki hanem fokozatossan adod neki a gázt!
2011. febr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!