Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha helyesen írod le az alábbi...

Ha helyesen írod le az alábbi tulajdonnevekből képzett mellékneveket, akkor tudod kiválasztani a kakukktojást! (? ) a Csillag Szálloda b Kossuth c Nemzeti Múzeum d Jeges-tenger

Figyelt kérdés
2010. dec. 4. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak találgatok. A kossuth-it választanám, mert a többi szóhoz az i kötőjel nélkül kapcsolódik, itt meg mondjuk kötőjellel.
2010. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kösszi
2010. dec. 4. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz, a kossuthi kötőjel nélkül írandó. A Kossuth Lajos-i már kötőjellel, de itt nem az a kérdés.

Szerintem: Csillag szállodabeli, kossuthi, nemzeti múzeumbeli, jeges-tengeri. Így az első lesz a kakukktojás.

2010. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem is a Kossuth. egyrészt a kötőjel, másrészt csak ebben a szóban marad meg a nagy kezdőbetű, mivel a Kossuth önmagában is tulajdonnév.


tehát:


csillag szállodai, Kossuth-i, nemzeti múzeumi, jeges-tengeri

2010. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Harmadik, a kossuthiban biztos vagyok, hogy kisbetű és kötőjel nélkül van. Ha csak egy névhez illesztjük hozzá a képzőt, akkor nincs kötőjel (kivéve azon nevek esetében, amikor más toldalékokkal is így járunk el, pl. Shakespeare-i). Ha teljes névhez járul a toldalék, akkor marad a nagybetű, és kötőjellel a képző: Kossuth Lajos-i.
2010. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. dec. 4. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!