Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 39 másodperc alatt felérek a...

Brain Storming kérdése:

39 másodperc alatt felérek a 10-re - hogyan számíthatom ki a teljesítményemet?

Figyelt kérdés

(76 kiló vagyok)


Azért érdekel, mert össze szeretném vetni ezt a teljesítményt a síkfutási teljesítményemmel.


2010. dec. 16. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:

P=W/t

és W=F*s


ha ezeket behelyettesíted, akkor gondolom megkapod az eredményt :D

2010. dec. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És honnan vegyem az F-t? Gondolom nem vehetem azonosnak a G-vel, vagy igen?
2010. dec. 16. 01:21
 3/7 anonim ***** válasza:

F=m*a

tehát a 76 kilódat szorozd meg a gyorsulásoddal... hogy ezt hogy fogod kivitelezni azt nem tudom :D

2010. dec. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig a saját magadat cipeled fel, úgyhogy a súlyerővel kell számolni.
2010. dec. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy az előre való haladásodat nem nagyon tudod beleszámolni, hisz nem vagy birtokában a pontos légellenállási adatoknak. ebből csak emelkedési teljesítményt tudsz számolni szerintem.
2010. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

P=dE/dt=m*g*h/dt=669W (ha 3,5m/emelet-tel számolok)

ez 0,91lóerőnek felel meg. Szeritem semmi értelme összevetni. És egyébként síkfutási teljesítményt hogyan számolsz (sehogy)???

2010. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan számítás, aminek semmi értelme. De kiszámolod a helyzeti energiád megváltozását, és elosztod az idővel, és megkapod.
2010. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!