Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem húz kondenzcsíkot a...

Miért nem húz kondenzcsíkot a vadászrepülő?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 19:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
46%
húz az...
2010. dec. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Tényleg húz az is.
2010. dec. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
talán mert nem megy olyan magasan, mint az utasszállító. a légköri viszonyok meg elég eltérőek +/- 5000m esetén.
2010. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Hogy húz, vagy sem az attól függ: hogy elég hideg-e a levegő. Hogy mennyire hideg, az függ a repülés magasságától, a levegő páratartalmától.
2010. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A lopakodó gépek nem szoktak csíkot húzni nagy magasságban (ezáltal hidegben) sem, ott valamit hozzákevernek a "kipufogó" gázokhoz.
2010. dec. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 BlackSword ***** válasza:
100%

ahogy az utolsó is írta, csak a lopakodók nem húznak kondenzcsíkot... A hajtómű melletti levegőt keverik be az égészér után közvetlenül, és hosszabb a fúvóka, hogy a két hőmérsékletű levegő kellőan keveredjen...


Egyébként a vadászgépek magasabban is képesek repülni, mint az utasszállítók...

2010. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
képes, de akkor húz is rendesen kondenzcsíkot. amikor nem húz, akkor alacsonyan van, ahol nincs meg a ködkamra effekt
2010. dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor nem voltam jó megfigyelő.Vlamiért azt gondoltam,hogy nem húz.Azért nem,mert nem túl jó dolog,ha egy szép fehér csík mutatja,hol is van az ellenség:D

2010. dec. 20. 01:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy egy gép látja-e a célpontját vagy sem, az sok mindentől függ. Pontos rávezetést kapnak már az AWACS felderítőktől, és a radar is pontosan "látja" az ellenséget, lényegesen messzebbről, mint a szabadszemes láthatósági távolság. De, hogy még szabad szemmel is látszik vagy sem nagy távolságból, mert mondjuk kondennzcsíkot húz, édesmindegy ...
2010. dec. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Najó!Nyugodtan ki lehet mondani rám,hogy hülyeséget kérdeztem.Az a helyzet,hogy bár nem sok időt töltöttem a vadászrepülők tanulmányozásával,nagyon is érdekfeszítőek számomra.Azért ég a pofám,mert talán egy-két dolgot hallottam,ami új,de én mégsem voltam képes összességébe látni.Tényleg köszönöm a válaszokat!Nagyon hasznos volt mind:)
2010. dec. 21. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!