Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A lugos viz valoban jo a...

A lugos viz valoban jo a szervezetnek? Lehet kapni a boltokban, sokmindent mondanak rola hogy miert jo, de szerintem annyira nem. Kerlek csak komoly valaszokat irjatok, ha lehet akkor szakmabeliek.

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit mondanak róla, az nagy kamu. Nem jó, nem kell. Gondoljunk bele abba, hogy sav a lúggal semlegesítési reakciót csinál. Ez eddig jó, de az első sav, amivel a lötty találkozik, az a gyomorsav. A gyomorban pedig erősen savas közeg kell, tehát kb kisemlegesítjük vele azon kevés helyek egyikét, amit pont nem kéne.

A másik része a dolognak, hoyg a szervezetnek van saját puffer rendszere, be tudja állítani a pH-t, messze pontosabban, mint ilyen vackokkal. Hiszen pl a vér század pontosságra be van állítva, és nem is tolódik el egyik irányba se tartósan, mert akkor jön a mentő, meg kórház (tehát az igen komoly betegség). Vagy érzékeltetendő a rendszer percizitását: ha pl visszatartjuk a lélegzetet, akkor már savasodik a vér, míg hiperventilláció/gyors légzés lúgosodik.

2010. dec. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
nem is beszélve arról, hogy megmértük a "lúgos" víz pH-ját: 6,90. Ha értesz egy kicsit a kémiához, akkor ebből sok mindent levonhatsz.
2010. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
KAMU! Csak az emberek beetetésére van... Az előttem szólónak igaza van a pH-ról. 7 a semleges pH, 6,90 aztán marhára lúgos ;).*Egy vegyész hallgató.*
2010. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ja, igen, a legjobbat lehagytam: 1-7 közötti tartományban a pH SAVAS, 7-14 között lúgos :D
2010. dec. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
dehogy jó... meg általában az emberek azt hiszik hogy a sav mennyire mar meg minden és a lúg ennek az ellentéte. fenét! van hogy a lúg sokkal jobban mar mint a sav...
2010. dec. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ennél hülyébb butább agyamentebb elképzelés mint ez a lúgosítás még nem volt, és káros!! Az ember szervezetében a jó működéshez meghatározott helyeken savaknak kell lenniük. Ha hallott valaki a citrátkörről ami sejtszinten a mitokondriumok szintjén látja el a szervezetet tápanyaggal, és ahol savak forognak körbe és szállítják a tápanyagot a sejteknek, ami az emberi élet alapja. Erre kitalálnak totális kémiai biológiai analfabéták ilyen agyamentséget mint a lúgosítás! Gyomorsósav nélkül nincs emésztés vajsav nélkül nincs egészséges bőr, és folytathatnám.
2010. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"sav mennyire mar meg minden és a lúg ennek az ellentéte. fenét! van hogy a lúg sokkal jobban mar mint a sav."


A savak kicsapják (megkeményítik) a fehérjéket a lúgok oldják roncsolják. (Kollontár!)

2010. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, én is így hiszem. De az interneten csak pozitív dolgokat találok, ahol állítólag neves doktorok számolnak be arról hogy ez mennyire jó. Például az 1. találat itt.

[link]


Én nem nagyon vagyok otthon a témában, ezért vagyok annyira kíváncsi.

2010. dec. 20. 20:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Amiket a Gugli kidob találatként, azok "vitaminboltok", vagyis olyan helyek ahol ilyen sz@rságokat (lúgos víz, varázstea, csodamágnes, űberszupermegaionizátor stb.) árulnak áltudományos szöveggel, jó sok pénzért...


A lúgos víz semmit sem ér, már leírták:

1. A gyomorsav azonnal közömbösíti. Így gyakorlatilag egy gyenge savlekötővel egyenértékű, mely hosszú távon valóban "lúgosít", mert "elhasználja" a protonokat a gyomorban (és ezeket a vérből kell pótolnia) de azt orvosi nyelven kompenzált metabolikus alkalózisnak nevezik, és nem éppen egészséges állapot. De ismétlem, ehhez hónapok kellenek.

2. A vér pH még ekkor sem lesz lúgosabb, mert különféle pufferrendszerek vannak a szervezetben (ha valakinek szó szerint lúgosodik a vére, mert kimerülnek a pufferrendszerek, akkor először görcsölni kezd, majd légzésleállásban/ritmuszavarban meghal; most nem akarom részletezni, hogy hogyan hat a magas vér pH a Ca és K szintekre).


3. Az ilyen lúgos vizek 90%-ban nem is lúgosak, hanem szimpla csapvizek (így legalább nem ártanak).


+1. Ne dőlj be mindennek, amit a neten olvasol, pláne ne az olyan oldalaknak, amik árulnak is valamit...

2010. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
pl itt és máshol ezen a zoldalon elég részletesen foglalkoznak vele: [link]
2010. dec. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!