Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Alkohol és műanyag reakcióba...

Alkohol és műanyag reakcióba lép-e és mit eredményez?

Figyelt kérdés
Egy évig az arcszeszes üvegemben volt egy fülpiszkáló. Milyen anyagok oldódhattak ki vagy keletkezhettek, már ha történt egyáltalán valami...
2011. jan. 1. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Pl a Technokolba van szesz és az oldotta a müanyag vonalzót.Tehát reakcióba lépett.
2011. jan. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Honnan veszed, első válaszoló hogy a technokolban az alkohol oldotta fel a műanyagot, és nem valami más anyag? :D
2011. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen honnan tudom! Nem tudom nem vagyok vegyész.Tehát nem a szesz, hanem valamilyen acetát.Elnézést.
2011. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 titak ***** válasza:
Elméletileg nem lépnek reakcióba, hacsak nincs valamelyikben olyan adalék ami ezt kikényszeríti.
2011. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az alkohol reakcióba lépHET a műanyaggal (degradálja). De ha kioldódott valami jelentős mennyiségben, az adalékanyagok közül lehet valami. Mivel a fülpiszkáló higiénés termék, a gyártásához csak olyan műanyag használható fel, ami rendelkezik élelmiszeripari engedéllyel. Ez azt jelenti, hogy a benne lévő adalékanyagok elvileg nem károsak az egészségre, így nem lehet baj. Azért nem érdemes fülpiszkálót áztatni az arcszeszben, nyilván nem használ neki a kioldott anyag.
2011. ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!