Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kalcium injekció csökkenti...

A kalcium injekció csökkenti a legtöbb allergiás tünetet?

Figyelt kérdés
például allergiás reakció darázscsípéssel szemben, gyógyszerallergia, stb
2011. jan. 8. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kalcium összehúzza az ereket, így csökkenti a duzzanatokat, gyulladást, nyálkahártya működését. Ez nyilván csak tüneti kezelés, de elég hatékony. Sőt, az előbb elmondottak alapján nem csak az allergia, de pl a nátha tüneteit is enyhíti.

Hogy konkrétan a darázscsípés ellen mennyire elég, azt sajna nem tudom, én csak pezsgőtabletta formában szedem egyszerű hétköznapi allergiára (pollen, por).

Biztos függ a dózistól meg egy csomó tényezőtől. Remélem majd valaki nálam témában jártasabb is válaszol.

2011. jan. 8. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a hibridkukorica porzásakor kimentünk a táblára, iszonyú bőr allergiát kaptam tőlle. Tiszta kiütéses lett az egész testem. Vénás kalciumot kaptam rá egy hétig, és elmúlt tőlle.
2011. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia! Igazi, régen tartó, sokrétű allergiára már semmi a kalcium.

A húgom sok mindenre allergiás 4 éves kora óta. Régen elég volt, most már szteroidból is 2 kell neki.

2011. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron megcsípett egy darázs, nagyon bedagadt a szám, de a Ca-pezsgőtablettától 1-2órán belül szinte teljesen leapadt.
2011. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. jan. 8. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!