Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kért-e már grafológiai elemzés...

Kért-e már grafológiai elemzést valaki? Tényleg valós jellemvonásokat rejt az írásunk?

Figyelt kérdés
Én mostanában kértem elemzést. Karriernek gazd.-i üzleti irányt jelölt az elemző, és én nem érzem magamban ezt a vonzaltam. (a nyelvek érdekelnek). Azt írja inkább gyakorlat-orientált vagyok, mint elméleti. Ehhez passzolna egy alkalmazott (idegen)nyelvi, nyelvkutatási terület??
2009. febr. 1. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Nem mindegy, hogy hol kéred (szerintem), álatlában aki igazán ért hozzá elmegy mondjuk bűnügyi grafológusnak, stb., akik csak úgy elvégeznek valami "grafológus képzőt" szerintem nem feltétlen értenek hozzá annyira...


Szerintem elsősorban magadra hallgass, te érzed, hogy mit szeretnél... (az írásod meg majd hozzáalakul :D:D)


Az ilyen elemzők néha "tömeggyártásban" készítik a jellemzéseket, Te szerintem jobban ismered magad, mint ő egy pár sor alapján... de ez persze saját vélemény


A kérdésre válaszolva egyébként a jó grafológus tényleg nagy valószínűséggel ír jó jellemzést adott személyről, de persze az sem 100%-os.

2009. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

KÉTFÉLE grafológust kell megkülönböztetni:


1. (igazságügyi) grafológus: hivatalos, államilag elismert képzés, ha jól tudom, a pszichológus szakma egy szakága. Statisztikai alapokon nyugszik, az írás pillanatában, illetve bizonyos általánosságban az író magatartásbeli, bizonyos emberi tulajdonságokra próbálnak következtetni. Kizárólag természettudományos vagy statisztikai alapon. A bíróság elfogadja.


2. okkult ember vagy kuruzsló (aki magát grafológusnak is hirdetheti): minden tudományos alapot nélkülözően az írásból az ember olyan tulajdonságait (betegségek, jövő, stb.) próbálja elhitetni, amit ő abból sosem fog megtudni. Az egyik fele blöfföl, a másik fele meg gonosz szellemekkel áll kapcsolatban, és azoknak a véleményét adja tovább. Ebből az alanynak biztosan semmi java nem származik, itt szoktak az életek tönkremenni egyik pillanatról a másikra. Tessék elkerülni. Ez nem tréfa, működik.

2009. febr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!