Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt hogyan kell megoldani?...

Ezt hogyan kell megoldani? (matematika példa)

Figyelt kérdés

Egy 2 km hosszúságú útszakasz két végpontjában rögzítünk egy 2001 m hosszúságú kötelet. A kötél középpontját emeljük fel, amennyire csak lehet. Át tud-e alatta menni így egy felnőtt ember anélkül, hogy lehajolna?


Azt is írjátok le légyszíves,hogy hogyan oldottátok meg!

Köszönöm


2011. febr. 2. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy? Pitagorasz-tétel ismerős?

A két kötél fele és a középen emelő ember derékszögű háromszöget alkot. Az átfogó 2001/2=1000.5m , befogó 1000m.

a^2=b^2+c^2

b^2=c^2-a^2

b=gyök(1 001 000,25-1 000 000)

b=31,6m

Remélem jól számoltam, (és matek példa, mert a kötél megnyúlását, az emelés nehézségét nem vettem figyelembe). Az ember bőven átfér.

(Remélem érted, de kérdezz nyugodtan)

2011. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
jól számoltál, nekem is ezt kellett megcsinálnom.. xd mivel én is így számoltam, gondolom, hogy jó, ha már te is.. :D
2011. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!