Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány százalék esélye van...

Hány százalék esélye van annak, hogy én ránézzek az órára 9:30-kor akkor, ha naponta 5x (ötször) nézek az órára, és három óránként?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
elég sok, először ránézel 6:30 kor majd 9:30kor, aztán 12:30kor 15:30kor végül pedig 18:30kor
2011. febr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hm.. ez egy jó kérdés. Ha pontosan 3 óránként nézel az órára akkor elég meghatározni az első "órára nézés" megfelelő időpontjait, azok lesznek a jó esetek.

Aztán kiszámolod hogy jó esetek száma osztva az összes eset számával.

Ha 8:59 után történik az első órára nézés, akkor ugye az 5x 3 óra nem fér bele a napba, szóval a jó esetek a 00:30, 03:30 és a 06:30.

2011. febr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem biztos hogy jól értelmezem a kérdésedet, de leírom én hogy látom. Ha úgy érted, hogy valamikor éjfél és 9 óra között (azért ekkor, hogy még ötször rá tudj nézni) egyenletes eloszlással választasz egy időpontot, ekkor ránézel az órádra és utána még négyszer, három óránként ránézel, akkor annak esélye, hogy pontosan 9:30-kor nézz rá, nulla. Rendesen megfogalmazva azért, mert az órára nézések ideje folytonos valószínűségi változókként foghatók fel, annak valószínűsége pedig, hogy egy folytonos valószínűségi változó egy adott értéket vegyen fel, nulla.


Az előző válaszoló gondolatmenetét folytatva talán kicsit érthetőbb: az összes eset száma ilyen esetben végtelen, végtelennel osztva pedig nullát kapunk.


Ha úgy vesszük, hogy az óra mutasson 9:30-at; de nem kell hogy tényleg pontosan 9:30 legyen, akkor az előző válaszolónak szerint ki lehet számolni a keresett valószínűséget.

2011. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha nemértem a kérdést akkor matekból, vagy szövegértésből nem vagyok jó?!
2011. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért nehéz ezt kiszámolni mert nyilvánvalóan valami köze van a reallifenak az óráranézésekhez.


Az összes eset számát nehéz meghatározni, mert olyan például, hogy hajnali 4kor fogsz ránézni egymás után 5ször, és a nap többi részén meg soha, valszeg nincs. De legalábbis biztos kisebb a valószínűsége mint hogy 9:30kor nézz az órára, mert az (relatíve) koránkelőknek például egy ideális időpont lehet arra hogy megnézd mennyi az idő.

2011. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
akkor egy másik megoldás... arra az esély hogy x:30-kor nézel re az órára 1/60 . arra az esély hogy jó időpontban nézel rá 1/24 lenne ha csak egyszer nézhetnél rá... ezen a vonalon indulj el. a 2 számot össze kell szorozni a végén, de nem tudom hogy a 2. tagot hogy lehetne felirni. valami ötlet?
2011. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nincs ötlet :S
2011. febr. 7. 06:45
 8/8 anonim ***** válasza:

na figyu én vagyok az előző kicsit törtem a fejem: tehát arra az esély hogy x:30-kor nézel rá 1/60 , arra az esély,hogy 3-mal osztható órában nézel rá 1/3 és arra az esély hogy az a 3-mal osztható szám megfelelő a megoldás szempontjából(megfelelő a : 21:30,00:30,03:30,06:30,09:30)

tehát a 8 ból 5

1/60*1/3*5/8=0.00347222222 azaz 0.35% SZERINTEM, de ez nem tuti

2011. febr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!