Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kapcsolódik a hadiipari...

Hogy kapcsolódik a hadiipari komplexum a szervezett tudományos kutatáshoz?

Figyelt kérdés
Érdekes kérdés tudom, de házi feladat, és fogalmam sincs... :/
2011. febr. 14. 04:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Erősen. Mond valamit az a név, hogy Teller Ede? Vagy Szilárd Leó? Neumann János? Werner von Braun?


Gyakorlatilag a nagy költségvetésű, államilag támogatott tudományos kutatás korszaka 1945-től kezdődik, elsősorban az atomenergia és számítástechnika területén. És ennek rögtön katonai jelentősége volt természetesen. Az űrkutatás története kezdettől összefonódik a katonai rakétatechnika történetével, a számítástechnikának máig, de az 50-es, 60-as években különösen, haditechnikai jelentősége van. A valaha épült legdrágább és legnagyobb számítógépek katonai célúak voltak. A legmagasabb presztízsű kutatóintézetek katonai célúak voltak a hidegháború idején.

2011. febr. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm és nagyon sokat segítettél!

Most, hogy már elmagyaráztad rájöttem, hogy hülye kérdés volt... (De utolsó pillanatos munkát végzek jó diák módjára, és kissé fáradt vagyok én már ehhez.)

2011. febr. 14. 05:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!