Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz, hogy a paradicsom egy...

Igaz, hogy a paradicsom egy gyümölcs?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
A gyümölcs nem egy egzakt fogalom. Sokmindent jelenthet, abban egyeznek meg kb hogy az alma gyümölcs.
2011. febr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor pontosítom a kérdést: A paradicsom zöldség vagy gyümölcs?
2011. febr. 19. 17:36
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Hétköznapi értelemben zöldség, habár szerintem hétköznapi értelemben teljesen mindegy. Maximum annyi jelentősége van e tekintetben, hogy a cseresznyével, a barackkal, az almával készült levesre rámondjuk, hogy gyümölcsleves, míg a paradicsomlevesre nem.

"Tudományos" (nem is tudományos, inkább logikai) szempontból viszont az, mert van gyümölcshúsa. A többi zöldségnek nincs, így értelmetlen volna a paradicsomot a zöldségek közé sorolni. Nem marad hát más, mint a gyümölcs.

2011. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Botanikai értelemben gyümölcs, mivel maga a paradicsom egy termés (azaz a virágrészből fejlődik), nem pedig gyökér (pl. répa), gumó (pl. burgonya) vagy levél (pl. saláta).
2011. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja, és egyébként régen paradicsomalmának is nevezték, aztán ez rövidült le paradicsomra.
2011. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
a paradicsom zöldség... bár sokan tévesen gyümölcsnek gondolják
2011. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"A köznyelv és a konyhaművészet általában gyümölcsnek nevezi a növények édes és húsos termését, mint a szilva, alma, dió vagy narancs."


"A zöldség kifejezés konyhaművészeti műszó. Definíciója nem tudományos igényű, nagyrészt önkényes és szubjektív."


Idézet a wikipédia lapokról. Az utolsó az a tipikusan hallotta az anyukájától, barátnőjétől, és azóta TUDJA, és mindenki hülye, aki máshogy gondolja. Az ember hajlamos nem utánanézni az információknak, ha "megbízható" forrásból kapja (fodrász, szomszéd néni, mind-mind nagyon okosak és világlátottak). NINCS egzakt definíciója se a zöldségnek, se a gyümölcsnek. Minden vita értelmetlen.

2011. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én "az utolsó" vagyok, és nem, nem hallottam anyukámtól stb stb, hanem egyetemen tanultam kertészetet, és ott érdekes módon a zöldségek között szerepelt a paradicsom
2011. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Scientifically speaking, a tomato is definitely a fruit"


[link]


"So, the answer to the question is that a tomato is technically the fruit of the tomato plant, but it's used as a vegetable in cooking"

2011. febr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az uborkára is rá lehet mondani h gyümölcs?
2011. febr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!