Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen módszer szerint van...

Milyen módszer szerint van megadva a mikrosütőknél a hatásfok? (olvasd el a részletes leírást is)

Figyelt kérdés

Például a hátlapon levő leírásból tudom, hogy egy adott 700 W mikrohullámú teljesítményt leadó mikrosütő 1150 W-ot vesz fel a hálózatból, egy másik 600 W-os pedig 1000 W-ot. Azaz a hatásfokuk mindkettőnek kb. 60%. Gondolom, akkor másoké is e körül van.


Viszont tudtommal egy magnetron hatásfoka 90-95% körül van. Akkor hogyhogy ilyen gyöngécskére jön ki a mikrosütők hatásfoka?


2011. febr. 19. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Te teljes tévedésben vagy! Mit állít elő a magnetron? Mikrohullámokat! Azt pedig nagy hatásfokkal.Azt hogy aztán a mikohullámokból mennyi hő keletkezik annak a mikrosütőhöz semmi köze nincs.
2011. febr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy olyan nagy tévedésben lennék. Miért, mi képződne a mikrohullámokból? TV műsor? Nem. A mikrohullámú energia gyakorlatilag teljes egészében hővé alakul át.


Az persze kérdés, hogy hol. Én két pontot tudok elképzelni. Az egyik a mikrosütő ajtaja mögötti rész, ahol a kaja van. Ez a cél. A másik a magnetron, ahová visszaverődhet az energia egy része. Ez azt jelenti, hogy a magnetron hatásfoka itt messze nem 90%?


Ez eddig OK. És ekkor merül fel a kérdés, hogy akkor HOGYAN SZÁMÍTJÁK a hatásfokot? Hiszen, ha üresen kapcsolom be a mikrót, akkor a hatásfok rendkívül alacsony. Ha beteszek egy liter vizet, akkor X%, ha két litert, akkor Y%, ha két litert, de a forgótányér szélére teszem akkor Z%.


Tehát megint a kérdés: pontosan milyen módszerrel számítják ki a mikrosütő hatásfokát? A válasz erre nem az, hogy hülye vagyok, hanem az, hogy "1 liter T hőmérsékletű vizet tesznek be a mikróba pontosan a forgótányér közepére egy x,y,z paraméterekkel rendelkező üvegedényben, működtetik egy percet, megmérik a víz hőmérsékletét és... stb."

2011. febr. 19. 20:03
 3/8 dellfil ***** válasza:

Azt, hogy milyen módszerrel adja meg a gyár a mikrosütője hatásfokát nem tudom.

De ha végig gondoljuk miről lehet szó a megadott adatok tükrében, azt hiszem nem tévedünk nagyot. (Majd szól valaki, ha mégis... :D )

Aszongya hogy a 700W-os 1150W-ot vesz fel a hálózatból. A 700 az 1150-nek a 60.85%-a. Nézzük a másikat. A 600 az 1000-nek evidens, hogy a 60%-a. Oké, mindkettő 60%, és alatta marad az általad említett 90-95%-nak.

Egyrészről, szerinted mennyire "komoly" a megadott 700W, illetve 600W kimenő (a magnetronról lejövő) nagyfrekvenciás teljesítmény adat?

Másrészről, azok a magnetronok, amelyek a mikrosütőkbe vannak beépítve, "tudják-e" az általad említett 90-95%-os hatásfokot?

Harmadrészt, ha tudják is, mindezen teljesítmény veszteség nélkül a sütőtérbe kerül?

Nos innen kezdve szerintem kár továbbragozni a dolgot. Bocsi, de valahol errefelé kellene keresni az "igazságot".


dellfil

2011. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A microwave oven converts only part of its electrical input into microwave energy. A typical consumer microwave oven consumes 1100 W of electricity in producing 700 W of microwave power, an efficiency of 64%. The other 400 W are dissipated as heat, mostly in the magnetron tube. Additional power is used to operate the lamps, AC power transformer, magnetron cooling fan, food turntable motor and the control circuits. Such wasted heat, along with heat from the product being microwaved, is exhausted as warm air through cooling vents.


Forrás: wiki.

2011. febr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tami976 válasza:
100%

Helló,


én komolynak gondolom a hátlapon megadott adatokat, mivel ez alapján lehet két mikrosütőt összehasonlítani. És abból is gondolom, hogy nem huncutkodnak, mert akkor nem ilyen gyönge teljesítményt írnának a dobozra. Viszont fogalmam nincs, hogy hogyan számolják.

2011. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

éta=m*c*delta T /P*t

így számolják.

2011. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én tényleg nem értek hozzá, de a hálózati teljesítményfelvételből nem kell kivonni a párátlanítást végző ventilátor és forgózsámoly motorok teljesítmény igényét?
2011. febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az IEC 705 / 1988 szabvány írja le a mérési folyamatot. Tetszik Mike stílusa:

[link]


Itt meg elég részletes leírás van, kivéve a bödön méretét, bár, ahogy a grafikonokat elnéztem, az már keveset változtat:

[link]


Kár, hogy magamnak nem tudok zöld kezet adni :)

2011. febr. 20. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!