Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyn lehet kiküszöbölni a...

Hogyn lehet kiküszöbölni a kálium-nitrátos füstbombánál az égést?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok,hogy megcsináltam rendesen a bombát le is szigeteltem szigszallaggal és mégis meggyujtom és úgy ég mint egy hatómű :S
2011. febr. 20. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiküszöbölni nem fogod tudni. Hiszen attól füstöl. Te le akarod fojtani, hogy nagyon kevéssé égjen. Ehhez az kell, hogy kevesebb levegő jusson neki, vagy tömörebb legyen benne a cucc.
2011. febr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak nehogy túl tömör legyen, mert akkor felrobban. Teljesen semmiképp ne fojtsd le!
2011. febr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oksa most arra kérdeznék rá, hogy teleraktam egy fém adrenalinos dobozt anyaggal még a tetejéből is szigeteltem le szallaggal és begyujtottam és a végére a dobozz egy az egyben eltűnt mint ha ott se lett volna :D

Akkor mil legyen vegyek egy vascsövet??

2011. márc. 9. 16:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi a baj azzal, hogy eltűnt a fémdoboz? Füstbombát akartál, nem?


Ha tömör, kemény vascsőbe teszed és lefojtod, simán elképzelhető, hogy ahelyett, hogy elfüstölne, felrobban az egész. A repeszek meg szétszaggatják a testedet. Vagy rosszabb esetben csak elcsúfítják az arcodat meg megvakítanak.

2011. márc. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát az a baj hogy ég mint az állat és egy csomó helyen úgy csinálják hogy még a kezükben is fogják és nem gyullad megy, csak füstöl!Na én is ilyet szeretnék, ami nem gyújtóbomba :D
2011. márc. 9. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!