Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Azt olvastam hogy 1 LE-rös...

Azt olvastam hogy 1 LE-rös motor kb 50 kg-t tud "lebegtetni" légpárnás járműveknél? LENT

Figyelt kérdés

Ez az adat igaz? És egy akkora motor ami egy embert (80 kg) +a a salyát súlyát elbirja, "mekkora" helyet foglal?


A képzeletbeli légpárnásom egy szörf deszkára hasonlit. (kb 250 cm hosszú, kb 60 cm széles)


2011. márc. 18. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Te légdeszkát akarsz csinálni?


Hogy mekkora helyet foglal az a teljesítményétől függ. Egy 7-8 lóerős dugattyús motor nem vészes méretben (ez ugye egy robogó blokkjának felel meg) De az kevés lenne a levegőben tartáshoz. Amúgy meg, egyensúlyozni egy olyan deszkán ami légpárnás, hát mit mondjak... szerintem nem túl okos dolog. És nem is egyszerű. Persze ha artista vagy, akkor az más kérdés...


Fogj egy ekkora deszkát és sík helyen (és ne homok vagy fű, inkább valami sima legyen, mondjuk parketta, vagy járólap) tegyél alá néhány labdát, vagy golyót. Aztán próbálj megállni rajta...


maci

2011. márc. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia, igen légdeszka. De sajnos csak elméleti. :D (Még csak 16 éves vagyok, és a mérnöki tudásom az 0. )


Két filmben láttam hasonlót és nagyon megtettszet. Tudom a filmek scifi/fantasy és a valoságtarma az nem sok, de megmozgatta a fantáziám.


Egyik film

http://www.youtube.com/watch?v=Y3EC_V9A-rw


Másik film, bár itt csak keveset lehet látni


http://www.youtube.com/watch?v=PCmMLfXdURs

2011. márc. 18. 12:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondom még egyszer ezzel az a baj, hogy a filmekben úgy ábrázolják, mintha amúgy egy nyugodt szerkezet volna. Ez sajnos nem igaz! A jég is csúszik rendesen, de ha nulla a súrlódás, -márpedig a lebegő deszkánál nagyon erősen közelít a nullához- nem fogsz tudni megállni rajta. A legkisebb lejtő esetén azonnal a lejtő irányában "elcsúszik"

az effajta szerkezet. ezt egyetlen módon lehetne elméletileg kiküszöbölni, ha egy nagyon komoly giroszkóprendszer van beépítve oldalirányú fúvókákkal, amik képesek ezeket a nem kívánatos irányú "elcsúszásokat" kivédeni. De ez már nagyon technikaigényes dolog lenne, szerintem az otthoni barkácsolási szintet mindenképp meghaladná...


maci

2011. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!