Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit jelent a fókuszálás?...

Mit jelent a fókuszálás? Hogyan nézek a kép mögé? valaki magyarázza már el másképpen hogyan fókuszáljak a szememmel és hogy mit jelent az? Meg azt is hogy miben lehet ezt a tudást hasznosítani? Pl Hogy leszek ettől jobb rajzoló?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2011. márc. 18. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ú ezek faszák. Nekem a második sikerült előbb. Ez a nézz a két pötty közé és próbáld meg közelíteni őket szerintem hülyeség, a lényeg hogy mögé fókuszálj.


Úgy kell távolba nézned, hogy nem a képet nézed, hanem elképzeled hogy egy távoli mezőt akarsz nézni. Olyasmi, mintha bambulnál. Nyilvánvalóan, mivel (szándékosan) rosszul fókuszálsz, először minden homályos lesz. Az ujjadon is lehet gyakorolni, ha nem akarod a képernyőt bámulni mert már kifolyik a szemed. Először nézd az ujjadat, aztán nézz az ujjad mögé, a földre, pl. Észre fogod venni, hogy így az ujjadból már kettő lesz. Na valami ilyesmit csinálj a képernyőn. Egy idő után furán fogod látni a képet, ne ijedj meg, próbáld élvezni a helyzetet. Ha már érzel valami abnormálisat akkor lassan kezdd el megpróbálni visszaadni az "automatikának" a szemeid fókuszálását, és ha sikerül, akkor látni fogod 3dbe a képet, és ha mozgatod a fejed, látni fogod hogy térbe kiugrik az ábra.



Gőzöm sincs egyébként hogy fejleszthetné ez a rajzkészséget, szerintem csak valami hülyeség ez, mint mikor azt mondják hogy ha mézet eszel akkor jobb lesz a hangod.

2011. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Igazából nem a kép mögé kell nézni,hanem fókuszálni "bandzsítani" kell olyan távolságra mint amilyen távolságra a szemüveg van a szem előtt.Keress az interneten sztereogram képeket,nézd addig a megadott módon amíg nem látod a 3 d-s kép körvonalát,ez több percig is eltarthat,de ne add fel.Ha homályosan látod a képet az már a jó irány,hírtelen kitisztul a kép,nagyon jó.Sok gyakorlás után 1-2 másodperc alatt fókuszálni tudsz.Egyébként villámolvasáshoz is így kell fókuszálni.
2011. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"hanem fókuszálni bandzsítani kell "


Nos nem. Nem összefelé kell nézni, mert a bandzsítás az az lenne. Kancsítani kell, azaz kép MÖGÉ kell nézni. Ott alakul ki ugyanis a kép ami 3D hatást ad. Ezt úgy lehet elérni, hogy a linkeknél lévő képen a 2 zöld pötty helyett három látszódjon. Nem egyszerű, de ha egyszer megy akkor már könnyebben meg fogod tudni csinálni :)


maci

2011. márc. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én kiindulási pontnak szoktam használni a közeli fókuszálást,nekem ez vált be,próbáld ki többféleképpen egyikre csak ráérzel.
2011. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. márc. 19. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!