Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van ilyen tudomány ami ötvözi...

Van ilyen tudomány ami ötvözi az alábbiakat?

Figyelt kérdés

Nagyon jó lenne ha lenne valamilyen szak ahol ilyeneket tanítanak:


Legfontosabb a matematika, ez lenne mindennek az alapja. Többi tudomány: pszichológia, testbeszéd, grafológia, lélektan, geometria, vallástudomány, természetgyógyászat, rajz, az emberek viselkedése, művészet, sport, fizika, kémia,kutatás, felfedezés, logika, jellem ... s a többi hasonló érdekes dolog.


2011. ápr. 6. 19:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Gyere közlekkarra, aztán Nyitrai majd jól leolt, hogy miért nem születtél nagyobb agykapacitással.
2011. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Amire Te törekedsz az valami olyasmi, ami a fizikusok számára a mindent egyesítő elmélet. Megjegyzem, még az se született meg, de ez a cél. Te ugyanezt akarod, csak egy magasabb fokon, ahol már minden benne van (legalábbis én úgy látom). Ezen már én is gondolkoztam, mert nekem is eszembe jutott ilyesmi, de szerintem erre egy újfajta matematika kifejlesztésére lesz szükség. Ezzel kapcsolatban még majd szeretnék valamit mondani, de előtte össze kell szednem az anyagot hozzá.
2011. ápr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Küldhetsz privát e-mail-t is, ha nem akarod itt tovább részletezni a kérdést, nehogy leszóljanak.
2011. ápr. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szerintem itthon ilyen iskolát nem találsz vagy csak részletekben.Talán a Pázmányon teológia...

Magyar Természetudományi közlöny nagyon sok tudás van benne amit a két világháború eltörölt. Országos Sugár Biológiai Intézet, Hirszerzés, USA 51-es körzet a föld alatt de ide biztos,hogy fizikailag nem engednek be.

2011. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Matek-fizika szakos tanár + mellette tanítóképző...
2011. ápr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Valami hasonlót ír le Asimov is az Alapítvány című könyvében. Ha jól emlékszem akkor a neve "pszichohistória" a lényege hogy matematikai alapon kiszámítja a jövőt. Nagyon érdekes könyv olvasd el hátha te is erre gondoltál.
2011. ápr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

(Elnézést, hogy csak most írok, nem tudtam belépni :S)

Nagyon meglepő, érdekes válaszokat kaptam :D

Köszönöm szépen! :)


A matek-fizika (kémia) tanáron mostanában elég sokat töprengek. Tetszene, s ha biztosítva lenne, hogy valami értelmesebb iskolába kerülök, ahhol a gyerekeknek is a tanulás a célja, szívesen vállalnám. Szerintem jó tanár lennék, és tetszene is :D igazából elég sokféleképpen elképzeltem, hogyan is kéne meg hogyan nem, elvégre a sulival töltöm az egész napomat. A másik ami elrémít benne, ezek a tanári karos kirándulások meg összejövetelek, meg nem is tudom mik vannak még. Ja meg hogy nem akarok mindig középpontban lenni, tehát hogy pl megyek valahova, találkozok valakivel vagy bármi ilyesmi már rögtön néhány 100 diák következő nap erről pletykál. És hogy fapofával kell kibírni ilyen halál unalmas ünnepségeket, beszédeket... Szóval ez nem jön be túlságosan.


Az előző válaszolónak meg nagyon hálás vagyok, hogy általa felfedeztem ezt az írót. Amennyit utananéztem róla, azt hiszem nagyon érdekes lehet, tényleg nekem való: filozófia, matematika, metafizika, természettudományok, fantázia... meg hasonlók :D nagyon tetszik. Elkezdek kutatni a könyvei után :D

2011. máj. 27. 20:08
 18/20 A kérdező kommentje:

A héten voltam Balogh Béla Egy új korszak kezdete című előadásán. Hát, valami eszméletlenül érdekes volt. :D

A tudatalatti, az anyag, a gondolatok ereje... hihetetlen. Volt ott szó mindenről: fizika, kémia, matek,biológia, metafizika, Földön kívüli élet, pszichológia, halálközeli élmények... stb. Nagyon tetszett!! :) El is kezdtem olvasni a Végső valóság című könyvét, ajánlom mindenkinek!

2011. jún. 4. 19:14
 19/20 anonim ***** válasza:

“... Földön kívüli élet, pszichológia, halálközeli élmények... stb.“


Ha ez a témakör is érdekel, akkor ajánlom Dr. Michael Newton „Lelkünk útja“ című 4 részes könyvsorozatát. Az internetről is le lehet őket tölteni (itt utalok a letöltési helyekre):


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Amúgy a könyvről az olvasók véleményeit meg itt láthatod:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__reinkarnacio-es-karm..

2011. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm! :)
2011. jún. 13. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!