Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az auto kerekeben 200kPa...

Az auto kerekeben 200kPa nyomas van, amikor a T=20C a lulso legkori nyomas 100KPa Mekkora tulnyomas merheto a napon hagyott kerekben ha a homerseklet 50C?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 15:21
 1/4 A kérdező kommentje:
P1/T1=P2/T2 vel csinaltam, de az eredmeny nem jo a megoldo kulcs szerint, nekem 217,5 jott ki, de at eredmeny elvileg 230,7KPa nem tudom hogy kene a kulso nyomast beletenni a kepletbe
2011. ápr. 7. 15:27
 2/4 A kérdező kommentje:
ok megvan a kulso nyomast hozzaadom a kerekben levoehez, a vegen pedig kivonom az eredmenybol. Ez jo, vagy csak veletlen jott ki ennel a jo megoldas igy?
2011. ápr. 7. 15:52
 3/4 Silber ***** válasza:

Az ilyen feladatok lényege, hogy képes légy zárt rendszer hőmérsékletfluktuációjával számolni. Valószínűsítem hogy elszámolták. Ugyanis annak nincs semmilyen értelme, hogy hozzáadod a külső légköri nyomást a gumin belüli nyomáshoz. Ez már csak azért sem működne, mert a két nyomás egymás ellen dolgozik. A légköri benyomulni szeretne a gumi belsejébe, míg a belső kitörni szándékozik.

Mellesleg nekem az "eredeti" számolás alapján 220,48 kPa jön ki.

2011. ápr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen mostmar megvan koszi
2011. ápr. 9. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!