Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy kör köré ugyanolyan...

Ha egy kör köré ugyanolyan méretű, egyforma köröket teszünk pontosan egymás mellé, hogy érintsék egymást, akkor miért pont hatszög formát kapunk?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nemértem, rajzold le!
2011. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

az érintési pontok a hyatszög csúcsai

ha 3 kört nézel. a középpontokat összekötve egy egyenlő oldalú háromszöget kapsz (2r az oldalhossz)

60°-os középen a szög ebből 6x60°`360 van az eredeti kör közepén, tehát ha az érintési pontokat összekötöd - hatszöget kapsz

2011. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Azért mert megfertőzik elménket már születésünktől kezdve ezzel az átkozott euklideszi metrikával.


Ez ott igaz állítás, melynek bizonyítása használja a párhuzamossági axiómát. Tehát nem pattoghatsz, hogy "de nekem akkor is tizenkétszög kell".


Javaslom más kétdimenziós metrikus tereken a kérdés vizsgálatát, jó eséllyel el tudod érni, hogy ne alkossanak szab. hatszöget.

2011. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ho- ho-hogy?
2011. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
előző: semmi, csak okoskodott egy sort tök feleslegesen, hogy mutassa, mekkora zsenihez van szerencsénk, szóval tessék csak elájulni.
2011. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja!kösz! akkor visszajövök az ájulatból (szegény geometria házi is fellélegezhet)
2011. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem esett le, hogy az állításra valami bizonyításfélét kértek. Ténylegesen azt gondoltam, hogy valaki azon tanakodik, hogyan lehetne egy nem hatszöget összehozni.


Ebben az esetben nesztek:

Jelöljük O-val a kiindulási kör középpontját, P-vel és Q-val pedig két, egymast és a kiindulási kört is érintő kör középpontját. O, P, Q közül bármely kettő távolsága a körök sugarának kétszerese (a feledatban egyenlő sugarú körök szerepelnek), így OPQ háromszög egy szabályos háromszög (minden oldala egyenlő). Így minden szöge 60 fokos. Tehát mindegyik szög, amelynek csúcsa O, és két szára két szomszédos ülső kör középpontján megy át, 60 fok. Viszont a teljesszög 360 fok, 360/60=6, tehát 6 kört tudunk elhelyezni.


Megjegyzés: nem tartom magam zseninek. Ha valaki beír ide csak beszólogatás céljából, akkor azzal a lendülettel már mi a fenéért nem írj be egy megoldást is? Én is írtam, legelőször is, bár kissé másabb feladatra. És inkább csak ötletet, mert lusta voltam/vagyok rendesen végigszámolni.


Megjegyzés máshogy fogalmazva: könnyebb mást lezsenizni, mint magunkról beismerni, hogy semmit nem tudunk.

2011. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

- nem írtam megoldást, mert már pont előtted beírták a lényegét a dolognak, ha az nem volt kellőképp világos, akkor azt úgyis visszaírja, hogy ez nem világos, mond el kérlek érthetőbben.


- nem az én hibám, hogy a szövegértéssel ezúttal gondjaid adódtak, szóval ne rajtam éld ki.


- amit írtál, az még úgy nézve is nagyzolós, fellengzős és amúgy semmitmondó (még valszeg egy a matekban a kérdezőnél jóval járatosabb ember számára is, nemhogy a kérdezőnek), hogy ha arra a kérdésre néznénk, hogy lehet-e nem hatszöget csinálni.



- "Megjegyzés máshogy fogalmazva: könnyebb mást lezsenizni, mint magunkról beismerni, hogy semmit nem tudunk."


Nézd, nekem legalább két olyan dolog megy, ami neked meg láthatóan nem:

egyrészt az olvasott szöveg értelmezése (ld. a kérdés megértése, hogy miről is szól, és nem tök másról való beírás),

másrészt, mikor én hibázok (akár az, hogy mégse jön össze az első pont), és emiatt kissé beégek, akkor annak elfogadása, és nem másokra tolása.

2011. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!