Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Számológéppel hogyan kell...

Számológéppel hogyan kell többedik gyököt számolni?

Figyelt kérdés

Évek óta nem volt szükségem erre a funkcióra és most tanácstalanul nyomogatom a gépet.

Ha mondjuk valami negyedik gyök alatt van, akkor azt hogy tudom számológéppel kiszámolni?

Bármilyen megoldás érdekel!


2011. ápr. 9. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

tudományos számológépen van egy funkció rajtan, hogy n edik gyök (gyökjel a kitevőben egy n el)


zsebszámológéppel.... passz

2011. ápr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Silber ***** válasza:
100%

Írd fel így:

a^(1/x) ahol az alap szám, x pedig a gyök. A ^ hatványozást jelent.

Példa:

8^(1/3)=2, tehát harmadik gyököt vontam a nyolcból.

125^(1/3)=5

16^(1/4)=2, negyedik gyököt vontam.

2011. ápr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Zsebgéppel próbáltam, de már abba is belezavarodtam, hogy milyen sorrendben kellene megnyomni a gombokat.


Konkrétan azt szeretném kiszámolni, hogy 0,8 a negyedik gyök alatt mennyi...

Esetleg valaki a "hülyegyereknek az egyszeregyet" módszerrel elmondaná, hogy mit, milyen sorrendben nyomkodjak a számológépen?

2011. ápr. 9. 21:13
 4/11 Silber ***** válasza:
100%

Ha először az egyenletet kell beütni, és utána számol csak:

0

.

8

^x

(

1

/

4

)

=

2011. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

start menü/programok/kellékek/számológép


nézet/tudományos

pötyögni

0,8

x^y (ez egy gomb a bal oldalon)

0,25

=

2011. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. ápr. 9. 21:22
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

A negyedik gyököt alap számítógépen is ki tudod számolni: kétszer egymás után megnyomod a gyökjelet.

A többet tudó gépeknek két fajtája van.

A hagymányoson beütöd az alapot, majd az "n. gyök x" vagy "y. gyök x" jelet, majd a 4-est.

A modern fajtán is biztosan van valami szintaxis rá, de a 0.25-ik hatvány is tökéletes.

2011. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Excelben

a cellába beírod "=",megadod melyik cella értékkel végezze el a műveletet, utánna "*",utánna "^(1/n)" n helyére(n=2 négyzetgyök, n=3 köbgyök n=4...

Pl.: =A4^(1/3) ez köbgyököt számol az A4 cella értékből

2011. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia. Én nem rég jöttem rá hogy hogyan kell. Ha olyan fajta szamologeped van, amin rajta a shift gomb akkor először nyomd meg azt a gombot, majd üsd be a gepen a gyök jelet es aztan írd be azt a szamot, amit szeretnél köbgyökre emelni.


Ha a másik fajta van, a 2ndF gomb található, akkor pedig írd be a szamot, amit köbgyökre akarsz emelni, majd ez a 2ndF gomb es végül a gyök jel és ki is adja az eredményt.


Remélem érthetően írtam le. 😁

2021. jan. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tibsim válasza:
A Windows számológépén egyszerű! Elindítod a számológépet, és átváltasz tudományosra. Az ablak bal felső oldalán van három csík, ott tudod átállítani. Utána mondjuk beütöd hogy 216-ot, majd az x az y-on gombot megnyomod (a 7-es mellett van), majd beütöd, hogy 3, majd az n! gombot, és ha jól csináltad a = gomb után 6-ot ír ki, mivel 216 köb 3 = 6-al!
2022. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!