Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kb mennyit fogyaszt egy laptop?

Kb mennyit fogyaszt egy laptop?

Figyelt kérdés

töltőről

átlagos 15,6"os


2011. ápr. 15. 01:26
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
kb. 40-50W a teljesítményük
2011. ápr. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megfogod a töltőt, megnézed hány Volt/A a leadott teljesítmény. (Vagy a felvett, ha rajta van) Majd összeszorzod a két számot. Na, ennél egy kicsivel többet, mert a transzformátornak van vesztesége, de kb annyit.
2011. ápr. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a miénk 30-40 w között
2011. ápr. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sztem kevesebbet mint 30-40 watt. asztali palermo komplett gépem fogyaszt 58 wattot. igaz az i7 meg 380at. nemhivatalos fogyasztásmérővel teszteltem
2011. ápr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Megfogod a töltőt, megnézed hány Volt/A a leadott teljesítmény. (Vagy a felvett, ha rajta van) Majd összeszorzod a két számot. Na, ennél egy kicsivel többet, mert a transzformátornak van vesztesége, de kb annyit."


előző vaok. én nemvaok otthon laptop témában ezért javítsatok ki ha tévedek dehát ha ilyenkor nem a töltési sebességet számolod ki? és mivel nem kell 1 órát tölteni 1 óra üzemidőhöz sztem ez a számítás helytelen.


meg a másik úgyse egy laptop fogja megnövelni a villanyszámlát mert pcsafüst az amit elhasznál. ha 60 wattot is eszik az kb olyan mintha felkapcsolnál egy normál nem energiatakarékos izzót

2011. ápr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az az igazság h ugrál az értéke nemmindegy h filmet nézel vagy éppen kicsomagolsz vmit. mert ha csomagolsz 100proci kihasználtság + a winyó is dolgozik rendesen
2011. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Egy átlagos töltőn ezt a felíratot látod:

DC Output : 19,2 V , 3,42 A.


Az az igazság, hogy ezt a laptop ki is szokta használni, de nem mindig.

A laptopokban, ami ténylegesen sokat fogyaszt, az a kijelző háttérvilágítása, ami elérheti akár a 10-15 Wattot is.

Az alaplap teszi ki a másik 10-15 Wattot, de a meghajtók (DVD, CD) alig 5-8 Watt energiát használnak, vagy még annyit sem.

Tehát ha utazol és közban a laptopon zenét hallgatsz fülhallgatóval, akkor legjobb megoldás, ha a kijelzőt lehajtod, így készüléked, akár kétszer annyi ideig működhet. (Akkumulátoros tálplálás esetén).


Remélem tudtam segíteni.


Üdv!

2011. ápr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!