Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Segítségem lenne az alábbi...

Segítségem lenne az alábbi feladatban: Írd fel az ammóniagáz elemeiből a termokémiai egyenletet. ' mol Hidrogén Nitrogénnel való egyesülésekor 30,76 KJ szabadul fel. Mennyi a reakcióhő?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat
2011. ápr. 18. 18:33
 1/7 A kérdező kommentje:

* 1 mol Hidrogén


ez lemaradt

2011. ápr. 18. 18:34
 2/7 anonim ***** válasza:
4 jegyű függvénytáblázat + tankönyv/füzet ;)
2011. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igazán köszönöm ezt a bő kifejtést. szerinted én mit próbáltam eddig??

nem tudom ha te lennél ilyen helyzetben neked hogy esne, ha így válaszolnának rá

2011. ápr. 18. 18:50
 4/7 anonim ***** válasza:
ok. csak ahogy látom az oldalon azért az ilyen "házi feladat jellegű" kérdések nem valami népszerűek. Mármint hogy nem valószínű, hogy most itt megoldja neked valaki. én spec segítenék neked ha tudnám és nem venne sok időt igénybe. de nem tudom. de azért ne legyél feszült :):)
2011. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Silber ***** válasza:

Akkor trollkodjunk kicsit:

A világ legegyszerűbb kérdése (persze termodinamikán belül).

Ugyanis:

1.: Mi a reakcióhő? A termékek képződéshőinek összegének és a reaktánsok képződéshőinek összegének különbsége. Felírva:

∆Hr=∆Hk(NH3)-[∆Hk(N2)+∆Hk(H2)]. Ez kiegészítve az eredeti egyenlet sztöchiometriai együtthatóival:

∆Hr=2*∆Hk(NH3)-[∆Hk(N2)+3*∆Hk(H2)].

Ha 1 mol H2 reagál el, akkor minden tagot harmadolunk:

1/3*∆Hr=2/3*∆Hk(NH3)-[1/3*∆Hk(N2)+∆Hk(H2)], ahol 1/3*∆Hr=30,76 kJ.

2.: Amikor kinyitod a könyvedet láthatod, hogy az elemek képződéshője definíció alapján 0. Tehát számszerűleg:

∆Hk(N2)=∆Hk(H2)=0

3.: Visszahelyettesítünk az "1" egyenletbe:

30,76=2/3*∆Hk(NH3)-[0+0]=2/3*∆Hk(NH3).

Ez az egyenlet a válasz. Ha átrendezed, megtudhatod belőle az ammónia képződéshőjét.


Rövidített magyarázat.:

1.: Mi a reakcióhő? Mi a reakcióhő? A termékek képződéshőinek összegének és a reaktánsok képződéshőinek összegének különbsége.

2.: Felírva: Reakcióhő=Termékek képződéshőinek összege - reagensek képződéshőinek összege.

3.: Mivel az utóbbi 0 (N2 és H2-re is), így az a megoldás, hogy a reakcióhő megegyezik a felszabaduló hővel, tehát 30,76 kJ.

2011. ápr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd, hogy mivel felszabadul, negatív előjelű lesz. ;)
2011. ápr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Silber ***** válasza:
Ez bizony igaz (ezt követem én is). Viszont ha beülsz a gépészekhez, azok mindent fordítva csinálnak :)
2011. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!