Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért népszerűtlenek a mérnök...

Miért népszerűtlenek a mérnök szakok a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy a mérnök hiányszakma, jól el lehet vele helyezkedni, a fiatalom mégis inkább a túltelített szakmákat akarják tanulni.
2011. ápr. 29. 00:34
1 2 3
 1/22 Silber ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű:

1.: Nincsen rá felhívva az emberek figyelme (a gyerekek figyelme)

2.: Nincsenek motiválva. A legtöbb fizika/kémia/matekóra nem a motivációról, a szépségükről, hanem arról szól, hogy tudják követni a tanárok a kiírt tantervet. Ennyi pénzért én is magasról tennék a pluszokra, amik nincsenek benne hivatalosan a feladataim között.

3.: Mert nagyon nehezek. Az energiamegmaradás törvénye igaz a gyerekekre is, mindíg a legkönnyebb módon akarnak elérni mindent. Ez pedig mérnöki szakmáknál nem lehetséges (khm... komoly intézményekben). Egy turizmust, ahova beülsz és képeket nézegetsz hotelekről (valós példa, sajnos), sokkal könnyebb elvégezni, mint vért izzadni a fizikai kémia vizsgán, ahol a többkomponensű elegyek aktivitási koefficienseiről kell számot adni.

2011. ápr. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
mert ott tanulni kéne
2011. ápr. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

mert oda kell matek meg fizika is. Azt meg nem szeresse az ember gyereke általában, meg különben is menő dolog azt mondani, hogy én mindig is hülye voltam matekból.

Nézd meg, hogy csak itt hány olyan kérdés van, hogy ugye itt meg ott nincs túl sok matek.

A másik meg, hogy csomóan nem is tudják, hogy mit is akarnak, csak valami diplomát akarnak - az ilyenek elmennek mindenféle jól hangzó szakokra, gyakran úgyis, hogy nem is vannak vele igazán tisztában, hogy mit is tanítanak ott. Reál szakoknál ilyen nem nagyon van, mivel az nem egy ilyen jellegű dolog, ahol csak úgy majd megtalálom magam, és addig is jól elvagyok.

2011. ápr. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan! Sokat kell tanulni és sajnos itt a legrosszabbak az átlagok mert a tanárok szarnak bele és a kettesért kell harcolni a legtöbb tárgyból. Ez utána téged sem motivál és ugye a tanár alapból nem motivált ezért kibuknak a legtöbben meg hasonlók. De ha végzel akkor istennek érezheted magad és tuti lesz állásod. Ha szereted a kihívásokat akkor jelentkezz de ha nem akkor inkább menj bölcsésznek. Egy gépész lány
2011. ápr. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
tényleg kevés,amit középiskolába tanítanak fizikából és matekból,ráadásul sok helyen nagyon nyersen,hogy véletlenül se érdekelje az embert.én fizikusnak tanulok,és tényleg a többiekhez képest alig tanultam vmit középiskolába.és nehéz tényleg a mérnök szakok,nem mondom,hogy elvégezhetetlen,de akit nem érdekel,az nem fogja elvégezni.aki meg elvégzi,az meg inkább kimegy külföldre dolgozni,még jó,hogy hiány van munkaerőből. meg tényleg mindenki bölcsésznek megy,aztán nézd meg mivan velük...elvégzi mindenki,de nem kellenek senkinek.egy okj-s akármivel többre mennek,mint egy közgáz diplomával
2011. ápr. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
40%
Bocsánat az offért, de előttem már leírtak mindent, viszont az első válaszolóval nem értenék egyet, hogy a turizmus csak hotelek nézegetése...nem csak könnyebb dolgok vannak itt, hanem például gazdasági matek, közgazdaságtan, és számvitel is, mivel közgazdászok leszünk.. viszont a tesóm és a barátom pl. mérnöknek készülnek, és tény, hogy azt, amit ők csinálnak, én nem bírnám...beültem már mindkettejük óráira, és csak pillogtam, hogy mi ment.. de ők ilyen beállítottságúak, ezt szeretnék :)
2011. ápr. 29. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
mert a legtöbb embernek nincs ehhez tehetsége.
2011. ápr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Még egyet kihagytak az elözö válaszolók: a mérnöki szakokon jóformán nincs szabadidö, mert napi 6-10 óra a kötelezö elöadás, és az otthoni feladatok is igen sok idöt igénylenek. Pl. egy müszaki rajzot nem lehet gyorsan megrajzolni, az bizony sokszor több hetes munka.

Ebböl következik, hogy nemcsak szórakozásra nincs idö, de mellette dolgozni sem tudnak igy teljes egészében a családra vannak utalva.

2011. ápr. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

08:00 Érdekes, nem egy embert ismerek, aki dolgozik mellette és még szórakozni is van ideje, pedig nappali szakon van. Lehet ha az embernek van tehetsége akkor nem kell megszakadnia a tanulástól, főleg nem szorgalmi időszakban.


Kérdésre: már leírták, mert nehéz, és az emberek lusta szarok és a könnyebb utat választják. Egyszerűbb azt mondani, hogy nincs tehetsége hozzá (a többségnek egyébként tényleg nincs), és elmenni valami büfészakra.

2011. ápr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

mint mérnökhallgató azt mondom hogy sokkal nehezebbek a mérnök szakok mint a gazdasági szakok. több tantárgy van kevesebb kreditért. Nálunk volt olyan 3 kredites tantárgy, amin vért izzadtunk és így 75% megbukott, a közgázosoknak meg szinte csak 5-6 kredites tárgyaik vannak, aztán elég bejárniuk rá csak és kicsit olvasgatni zh előtt.

Nekik rövidebb is az egyetem/főiskola.

2011. ápr. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!