Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Aki ismeri Móricz: A világ...

Aki ismeri Móricz: A világ végén már szép és jó novellát! Az volt ma érettségin és én fél oldalban taglaltam a hasonlóságait a Sorstalanság c. könyvvel. Az jó?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 12:31
 1/9 A kérdező kommentje:
5 oldalból fél oldal erre ment el. szerintetek elég durva párhuzam vonás a két mű között vagy ti is látjátok a logikáját?
2011. máj. 2. 12:31
 2/9 Bandit87 ***** válasza:

Nagyon nem jó. Én inkább az Árvácskával húznék párhuzamot, mivel Móriczot nevelőszülék nevelték fel.

Amúgy én is ma érettségiztem :D

2011. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
na az jó :)de amugy miért nem jó? a láger itt a ház, a megmentő az állami Néni, mo pedig a házon kívüli világgal egyezik meg. a végén rozi is visszavágyik a házba ahol addig szenvedett, míg a sorstalanság főszereplője is visszavágyik a fogolytáborokba ahol szenvedett. a legnagyobb különbség hogy rozi elképzel egy még ennél is jobb utópista helyet, a tulvilágot amelyet boldogságkeresése alatt nem talált meg
2011. máj. 2. 17:55
 4/9 anonim válasza:
Sztem jóó ez, amit írtál, én legalábbis látok benne logikát. Én is a novellát elemeztem, mondjuk kicsit belekeveredtem, h akkor most mit is jelképez a világ vége. De ahogy olvasom, Te is írtad, h túlvilág.. én is ilyesmit írtam. :D
2011. máj. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Azért nem jó, hogy párhuzamot vontál a Sorstalansággal, mert ez volt a feladat. A megadott szempontok alapján kellett elemezni. De ha már párhuzam, akkor tényleg az Árvácska lett volna a megfelelő erre.
2011. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
rendben köszi a válaszokat, majd kiderül. nem is igazán párhuzam, azt írtam hogy a történet hasonlít a Sorstalanságra hogy ha egy kicsit utat engedünk a fantáziának, akkor egyre több dologban. de ahány ember, annyi szemlélet, látásmód. Sokmindent bele lehet magyarázni
2011. máj. 2. 19:36
 7/9 anonim válasza:
100%
Szerintem ez nagy hiba, ha belemagyarázol olyat, amihez valójában semmi köze. Ez műelemzés, konkrét kérdések mentén...De remélem, azért összességében sikerült. Jó sokat írtál! Koncentrálj a többire! Hajrá!
2011. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. máj. 2. 20:22
 9/9 A kérdező kommentje:
neked is, feltéve ha ugyanaz vagy mint az előző :)
2011. máj. 2. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!