Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges az elme (ideiglenes...

Lehetséges az elme (ideiglenes) kitörlése?

Figyelt kérdés
A Discoveryn ma láttam egy sorozatot, már nem emlékszem a címére. A fickó az ember emlékeit előrehozta a frontális lebenybe, majd megérintette és (elvileg) eltüntette. A gyerek semmire nem emlékezett. Aztán persze vissza is "tette" az emlékeit. Lehetséges ez vagy csak megjátszották némi $ Lóvéért $? Elvileg valamilyen transzba esett...
2011. máj. 3. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Mélyhipnózis maximum. Nem kitörli, csak elhiteti az agyával.Én is láttam, ilyen fiatal hapsi maximum pénzért felejteti el bárkivel az emlékeit.
2011. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha ügyes vagy olyan elmeállapotba kerülhetsz hogy lehetőséged van kitörölni a sok szemetet az agyadból ami felgyülemlett.
2011. máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem. Az emlékek nem külön anyagok, hanem fehérjék az agyban (pontosabban módosult fehérjék). Ezeken a fehérjéken lehet változtatni, de nullára söpörni nem, mivel az csak úgy lehetséges, ha a szervezeted megöli ezeket a saját fehérjéket az agyban.


Tehát vagy csak elhitette vele, vagy csak új benyomásokkal bizonyos módosítást végzett ezeken a fehérjéken, többre semmi és senki sem képes.

2011. máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* Az a módosítás sem törlés, csak úgy kell elképzelni, mintha egy védőernyő képződne a molekulákon, de attól még ott marad az emlék, és később előhozható hipnózisban, stb. Ez történik trauma esetén is. Olyan nincs, hogy teljesen eltűnik egy emlék, mert kémiailag szilárdan van ""vésődve"" az idegsejtjeidben.
2011. máj. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi. És ezt az ember tanulta valahol vagy úgymond így született?
2011. máj. 4. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Öhm, tőlem kérdezed? Én azt sem tudom, hogy pontosan miről van szó, nem láttam :)

Csak azt tudom, hogy hogyan dolgozik az idegrendszer, az emléktörlés lehetetlenség, mert nem úgy működik (szerencsére) az agy. Ne hasonlítsd véletlenül se egy számítógéphez, teljesen máshogy működik a memóriánk.

2011. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés. Értek mindent amit tudni akartam. Köszönöm minden válaszolónak.
2011. máj. 6. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!