Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mivel lehet megnövelni a MAO...

Mivel lehet megnövelni a MAO enzimszintet?

Figyelt kérdés

3 hete használok orbáncfüvet. (2g növény/nap, teaként) Van egy teljes hetem arra, hogy helyreállítsam a MAO enzim működésemet a normál szintre. Mivel tudnám ezt elősegíteni? Vigyek be több monoamint, hogy a szervezetem erre MAO enzim termeléssel reagáljon, vagy pont ellenkezőleg, tartsak diétát, hogy az enzimek "pihenjenek"? Mozogjak többet, vagy pont ellenkezőleg? Hagyjam erre a hétre abba a dohányzást, vagy nem számít?

Egyelőre annyit csinálok, hogy megnöveltem a folyadékbevitelt, így kimosom a szervezetemből az orbáncfű hatóanyagait. Szakirodalom szerint körülbelül egy hét alatt helyreáll az enzimműködés, de szeretnék biztosra menni.


2011. máj. 18. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a dohányzást próbáld meg egy kicsit abbahagyni mert állítólag tartalmaz egy kevés mao gátlót (harmalin)


az orbáncfű is mao gátlós? ezt nem is tudtam. szerintem diétázz sokáig utána. szerintem legyen 2 hét minimum de csináld tovább ha kibírod.

és nyugodtan mozogj többet az sose árt.

a cikkek amiben azt írják veszélyes abban tiszta hatóanyagos kivonatról beszélnek.

2011. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak egy hét volt, de nem volt gáz. :)
2011. máj. 28. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem az RIMA. vagyis a MAOI egy olyan fajtája aminél nem olyan fontos a diéta. De a gyógyszereket mindenképpen kerüld.
2011. máj. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!