Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történik ha egy lábos...

Mi történik ha egy lábos benzint felteszek a gáztüzhelyre és elkezdem melegíteni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 21:46
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

A gázolaj egyáltalán nem, abban egy csikket is elnyomhatsz..


A Gázolaj mindíg füstöl, mielőtt begyulladna, igazából a füstje ég, azaz a gáza vagy gőze..


)nmagában egy pohárba kiöntve meg se tudod gyújtani, csak ha van valami amibe be tud ivódni, és az már felhevült előtte..

2011. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Akkor robban a benzin ha levegővel keveredik a gőze. Márpedig a benzin nagyon gőzölög és az már keveredik is a levegővel.
2011. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

én még annó higítót forraltam.Nem történt semmi.Sőt a tüzet is párszor azzal gyújtottuk meg (unokatesómal-és kint).

Naftát is locsoltam már tűzre az sem robbant,de benzint még nem próbáltam.Ha ezt nem tudtam volna (h robban)lehet fiatalabb koromban ki is próbáltam volna :)

2011. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez a "tűzlocsoláshoz":


Ha esetleg eszedbe jut valahol a szabadban benzinnel meglocsolni, hogy jobban égjen, és a benzin valamilyen benzineskannában van, akkor egy pillanat alatt a láng végigfut a folyadéksugáron és berobbantja a kannában lévő benzingőzt, a kannát szétrobbantja, a benne lévő benzint szétfröcsköli és meggyújtja. A túlélési esély kb 50%-os.

2011. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
69%

A folyadékok égéséről azt kell tudni, hogy nem maga a folyadék ég, hanem annak gőze. Vagyis, amikor melegíted a benzint, egyre intenzívebben párolog. Mihelyt ez az elpárolgott gőz odaér a rózsához, belobbanik a gőz, mivel a benzon lobbanáspontja elég alacsony.

Abban az esetben, ha meg lenne oldva a keletkező benzingőz folyamatos eltávolítása (pl. elszívóberendezés), akkor a benzinnek fel kéne melegednie a gyulladási hőmérsékletre (220-380 °C) ahhoz, hogy begyulladjon, és az égés önfenntartó legyen.

De a lakásban semmiképp ne próbáld ki.

2011. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


Az attól függ milyen környezeti hőmérsékleten játszod el.

16 fok körül nincs akkora kipárolgása, mint 28 fok környékén. Számít az oktán szám is, minnél magasabb annál illékonyabb.

Tehát nézzük:

16 fok, 95-ös benzin. Az alágyújtásig el fogsz jutni, de amint a benzin melegedni kezd, a felületi kipárolgás erősen nőlni fog, mely a környezet levegőjének oxigénjével keveredik, azaz robbanó elegyet hoz létre.

Mivel a benzingőz nehezebb a levegőnél, így az lefelé fog sűlyedni főleg az edény fala körül és idővel érintkezni fog az edényt melegítő nyílt lánggal a gyújtóforrással.

Ezután fog következni a csoda, ami attól függ mekkora mennyiségű benzingőz került a környezetbe. Minnél több annál nagyobb lesz a tűzgömb.

Amennyiben a levegőbe több benzingőz kerül, mint amennyivel az gyújtóforrás hatására be tudjon lobbanni nem fog történni semmi, mert az égéshez szükséges oxigénmennyiség kevés, a folyamat önoltóvá válik.

16 fok, 100-as benzin: Az alágyújtásig eljutnál, de keletkező gőzök belobbanása gyorsabban fog bekövetkezni, mint fentebb.

28 fok 95-ös: Az alágyújtásig eljutnál, de a belobbanásra erősen számítani lehet.

28 fok 100-as benzin: Az alágyújtásig eljutnál és gyakorlatilag azonnal lobban.

Gázolaj esetén: Minden különösebb gond nélkül alá tudsz gyújtani, de belobbanás csak a forráspont elérése körül lesz várható, mert akkor fog viszonylag nagy mennyiségű gázolaj-gőz a környezetbe kerülni.


Remélem tudtam segíteni.


Üdv!

2011. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
Gyurcsánynál vagy az Orbánnál kipróbálhatod!
2011. máj. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
probald ki.
2011. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
"Just do it!"
2011. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

A székely vidámtemető egyik fejfájának így szól a felirata:


"Itt nyugszik Tóth,

Ki gyufával nézte meg a hordót,

Hogy van-e benne benzin!

Oszt' vót'!"

2011. máj. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!