Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik olyan gitár amit nem...

Létezik olyan gitár amit nem lehet behangolni?

Figyelt kérdés
egyszerűen akárhogy próbálom, nem szól szépen a gitár... pedig normális, nem is gagyi.... én nagyon nem értek hozzá, de barátnőmnek még géppel se sikerült, én most hallás alapján próbálom de nemmegy:(
2011. máj. 23. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

Itt találsz pár dolgot, a közepe táján van szó az üveghangokról meg a lebegésről. Ha azokkal hangolod és így sem szól szépen, akkor vagy a húrok vacakok (nyúlnak), vagy a gitár bundozása pontatlan.

2011. máj. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mi a normális, de egy 30 ezres gitárt is be lehet hangolni. Sőt, még a 80-as évekbeli műanyag játékgitárom is be tudtam hangolni, és még a bundozása sem volt rossz.
2011. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

első vok -> másodiknak:

Hát igen, ha nincs hallásod, akkor egy konzervdobozt is be lehet hangolni. :D

Ha pontatlan a bundozás, akkor az életben nem fog jól szólni. Max téged nem zavar.


Kérdező: nem a gitárodat akarom fikázni, csak tippet adtam. Legrosszabb esetben beviheted egy hangszerboltba, ha jó fejek, segítenek választ adni az okára.

2011. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, hogy ellentmondok, de van hallásom. 10 éve gitározok, egy hallgatás után eljátszok neked bármit. De biztos igazad van.
2011. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jajj, nagyon köszönöm :) ... az a helyzet hogy nekem egyenlőre kínai az az oldal amit linkbe kaptam, nagyon kezdő vagyok még. egy videó (relatív hangolás, az E-t alapnak veszem és ahhoz hangolom a többi húrt) alapján, valahogy behangoltam, egész szépen szól (hallásom van). bár egy-két órát elszenvedtem vele, de megérte. most szeretnék elkezdeni tanulni hangszeren, eddig semmin nem játszottam, de azt hiszem, -mivel nem akarok nagy célokat elérni vele, csak hobbi szinten- soha nem késő elkezdeni. egyébként fogalmam sincs mennyibe került, vagy hol lett véve, még öcsém kapta mamámtól régebben, és azóta csak porosodott, én meg elővettem, és gondoltam az az első hogy be kell hangolni... egy óra után kicsit elszomorodtam hogy sehogy se megy, ezért írtam hogy esetleg van e olyan gitár amin nincs esélyem tanulni :) bármilyen további tanácsot elfogadok, ha már nagy gitárosoktól kaptam választ!:) egyébként az van beleírva hogy "ROMANZA, model name: R-C 390" - ez nagyon gagyi és csak én néztem jónak? :P:) vagy esetleg ez semmit nem mond? remélem nem néz senki sík hülyének, egyszerűen csak nem értek hozzá, de szeretnék!
2011. máj. 23. 20:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát, eléggé nagyon gagyi :) Az olcsó gitárokat valóban nehéz behangolni, akadozik a húr a nyeregben, nem forog simán a hangolókulcs, stb.

Amúgy ha van a közelben androidos telefon, töltsd le a DaTuner nevű progit, a mikrofon jele alapján beméri a hangmagasságot, pontos, gyors.

2011. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és az lehet hogy új, normális húrokkal rendesen szólna? van értelme ilyenre "beruházni"? vagy úgyse lenne megfelelő? valami mást lehet vele kezdeni esetleg?
2011. máj. 23. 21:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem éri meg húrt cserélni, főleg ne hallgass a hangszerboltosokra, hajlamosak 4000 ft-os húrokat rásózni a kezdőkre. 1500-2000-nél többet ne adj egy készletért, de amíg csak tanulsz, nem érdemes húrt cserélni, arra bármi jó. Az első gitárom egy '86-os Kremona volt, korhű húrokkal, tanulni az is jó volt. Ha érzed, hogy megy, úgyis érdemes beruházni egy legalább 40-50 ezres fémhúrosra vagy 50-60-70 ezres elektromosra, egy olyan már hosszú távra is megfelelő.
2011. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget és a tanácsokat! :) akkor hajrá, jöhet a tanulás/gyakorlás! :)
2011. máj. 23. 22:14
 10/10 anonim válasza:
ugyan ilyen gitárom van és minden probléma nélkül betudom hangolni ...és annak ellenére hogy olcsó nem mondanám hogy gagyi... többször koncerteztem is vele..
2011. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!