Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért fagy meg hamarabb a...

Miért fagy meg hamarabb a meleg víz a hidegnél?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom ez nem szorul további kifejtésre :)
2011. jún. 4. 10:28
 1/8 ToXeN ***** válasza:
100%
2011. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Honnam tudod hogy hamarabb fagy meg?Kiteszel 60 fokos vízet meg 15 fokosat és a meleg hamarabb fagyna meg? Energiamegmaradás törvénye!
2011. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

"A paradoxon nem mindig jelentkezik, hanem csak egy megfelelő paramétertartományban"


Ja hogy nem mindíg? Akkor miért kell úgy állítani mintha általános igazság lenne? Nem az! És aki felfedezte az se tudja ? Frankó!!!

2011. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Ez a paradoxonok lényegi tulajdonsága. Hogy "egyelőre nem alátámasztott", de létező jelenség. Akár te magad is kipróbálhatod. :)
2011. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Silber ***** válasza:
100%

Több hipotézis is létezik ennek megoldására. Lehetséges hogy időközben már megmagyarázták bizonyítás mellett, de személy szerint nem olvastam. Az én véleményem szerint legesélyesebb verzió:

A forró víz sűrűsége kisebb a hidegénél, tehát azonos részecskeszám esetén nagyobb a térfogata, ergó távolabb helyezkednek el a részecskék egymástól. Ez magával vonzza azt a tényt, hogy nagyobb az ürestérfogati hányados, póriasan szólva nagyobb a hézag a molekulák között. Így a levegő lényegesen nagyobb fajlagos felülettel képes érintkezni, és a nagyobb felület gyorsabb hőátadást is von maga után. Tehát gyorsabban képes lehűlni.

2011. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a baj, hogy ha tényleg ez volna a magyarázat, akkor MINDEN esetben előbb fagyna meg. De mint olvasható is ez csak speciális esetekben igaz. Adott tömeg esetén és adott hőmérséklet tartományban, adott hőmérsékleti különbségek esetén, Más esetekben nem ...
2011. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát erről hallottam én is és totál hülyeségnek tartottam, majd egy hétig kísérleteztem vizes üvegekkel, meg edényekkel melyik fagy meg hamarabb. a meleg mindig később fagyott meg szóval nálam bukó a paradoxon de valaki elmesélhetné ha esetleg sikerült....
2011. jún. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a linket! amugy az utolsó hozzászólónak mondom, zárt üvegben nem müködik de viszont whiskys pohárban általában igen :)
2011. jún. 5. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!