Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történik ha két tükröt...

Mi történik ha két tükröt szembefordítunk egymással?

Figyelt kérdés
valaki esetleg ha erről írna egy kicsit,azért nagyon hálás lennék,hogy milyen a fény útja stb. :)
2011. jún. 6. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jut be fény, akkor semmilyen. Ha pedig bejut, akkor a két tükör között "cikázik", amíg ki nem lép közülük. Egyébként meg fogsz lepődni: ha jól tudom, a lézerek egy része pontosan így működik: a fényt kibocsátó ún. inverz populáció két oldalán két tükör van, ezek között cikáznak a fotonok, emissziót indukálva és az egyik tükrön át lép ki egy kis részük, az, amit ténylegesen lézerfényként látsz.
2011. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Pici helyesbítés: nem amíg ki nem lép közülük, hanem míg el nem enyészik.


Ha a két tükör párhuzamos, akkor a merőlegesen induló fénysugár SOHASEM lép ki közülük, hiszen merőlegesen verődik vissza - de a visszaverődés SOHASEM 10%-os, azaz a tükör MINDIG elnyel valamennyit a fényből. Így a fény a tükrök között elenyészik.


100%-osan tükröző felületeket feltételezve a TÖKÉLETESEN párhuzamos tükrök között a PONTOSAN merőlegesen indított fénysugár sohasem szűnik meg, amennyiben a tükrök közötti anyag (pl. levegő) sem nyeli el (azaz a fotonok nem ütköznek a levegő molekuláival)... De ez csak ELMÉLETI eset, a gyakorlatban ez nem fordul elő.


Pedro

2011. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

10% helyett 100%, bocs.


Pedro

2011. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, igen, ezt kifelejtettem: a visszaverődés nem 100%-os. De az már a helyzettől függ, hogy a fénysugár kijut-e vagy "elfogy". :-)
2011. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És azt se felejtsük el hogy hasonlóan elméleti a tükrök párhuzamosítása is, és a fény pontosan merőleges bejuttatása is. Mert megnézem én azt, aki képes tökéletesen párhuzamosan beállítani két tükröt.
2011. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fény gerjedni fog és felrobbannak a tükrök.
2011. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szerintem nem a párhuzamos beállítás, hanem a merőleges fény lenne nehezebb:D
2011. jún. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!