Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehet olyan háromszög,...

Hogy lehet olyan háromszög, melynek belső szögeinek összege kisebb/nagyobb 180 foknál?

Figyelt kérdés
Most hallottam róla, de számomra elég fura
2011. jún. 23. 18:55
 1/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Rajzolj egy háromszöget egy lufira.
2011. jún. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Euklideszi geometriában sehogy, másfélében lehetséges.
2011. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hiperbolikus geometria: <180°

euklideszi geometria: =180°

gömbi geometria: >180°

2011. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit eddig tanultatok, azok az euklidészi(sík) felületekre érvényes. A nemeuklidészi geometriában a felületek rendelkezhetnek görbülettel. A felület görbületétől függően a háromszög belső szögeinek összege eltér a 180°-tól.


Egy gömb külsejére rajzolt háromszög szögeinek összege több, a belső felére rajzolt háromszög szögeinek összege kisebb lesz.

Ez az eltérés abból adódik, hogy a görbült felületre rajzolt háromszög oldalai nem egyenesek, hanem geodetikus vonalak (a legkisebb vonal ami összeköti a két pontot a felületen).

2011. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászóló: ezt nem értem. Szerintem a gömb belsejére rajzolt háromszögek szögösszege is nagyobb 180 foknál. Miben térne el a geodetikusok és a szögek értelmezése a gömb belsejében, mint a külsejében?
2011. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez igaz, nem is tudom, hogy jutott eszembe hogy a felület két oldalán különböznek ezek a tulajdonságok... A tórusszal kevertem össze, ami egyszerre rendelkezik elliptikus, parabolikus és hiperbolikus felületrészekkel.
2011. jún. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

indulj el az egyenlítőn a 0 hosszúsági fok mentén az északi sarkig, tégy egy 90 fokos foirdulatot jobbra. menj el újra az egyenlítőig a keleti hosszúság 90 fokon. tégy egy újabb 90 fokos fordulatot, majd sétálj el a kiindulópontba az egyenlítő mentén.


egy háromszöget írtál le 3 darab 90 fokos szöggel. 3x90 = 270 fok.


térgörbület a tömeg mentén, relativitás. te egyenesen mentél a meggörbült térben, mely görbületet a Föld tömege okozza.

2011. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21:51 Kiváló példája a tudományosan érdeklődő, de azt félreértelmező, aztán lelkesen továbbadó embernek. Nem, ennek semmi köze a görbült térhez. A Földnek nincs akkora gravitációs tere, hogy a felszínén pont akkorára görbítse a teret, mint ő, ugyanis akkor fekete lyuk lenne, mert ez a Schwarzschild-sugár. Csak szimplán gömbgeometria, Euklidesziben amit leírtál az nem egy háromszög, az csak három görbe vonal.
2011. jún. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
07:53 Igaz, amit írtál. Viszont ha az utolsó mondatától eltekintünk, akkor 21:51 adta a legszemléletesebb (és egyben leghasználhatóbb) választ a kérdésre.
2011. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Legszemléletesebb, talán. Leghasználhatóbb? Semmiképpen. A példa semmit sem ér, ha a magyarázat mellé teljes mértékben hibás.
2011. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!