Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 4. Dimenzióról kérdés, HOGY...

Jozsi2011 kérdése:

4. Dimenzióról kérdés, HOGY MI IS AZ? VAGY CSAK REKLÁM?

Figyelt kérdés

Láttam néhány 4. dimenziósnak titulált képet. Nem értem... Eddig voltak a 2D ami síkban van, van a 3D ami térbeli. Akkor mi a fene az a 4d? Mindenhol más és más választ találok. Van aki szerint az idő... van aki nem tudja megmagyarázni, de le tudja rajzolni animációban...

NA ÉS VAN A 4D ULTRAHANG KÉP AMI SZERINTEM 3D CSAK REKLÁMOZNI AKARNAK! SZERINTETEK?


2011. jún. 30. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A 4 D a mozgó 3D kép
2011. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
a dimenzió annyit jelent, hogy kiterjedés, tehát a 4 dimenzió azt jelenti, hogy 4 féle (egymástól független) "irányú" kiterjedése is van a dolognak. Hogy most adott dimenziókat minek nevezzük, minek akarjuk megfeleltetni (szélesség, magasság, mélység, idő pl. hogy a leggyakoribbat mondjam), az már konkrét felhasználás kérdése.
2011. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Ez érdekes kérdés. Én abból indulok ki, hogy a 4D-s mozikban a negyedik dimenzió, az az élethű hatások(mozgalmasság, mozgás). Elvileg az 5D pedig a szagokat fogja megjeleníteni (már készen van egyébként a szagos TV, lassan gyártásnak is indul).
2011. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

a 4. dimenzió az idő

de ha azt nézzük, hogy 26 dimenzió van(mindenség elmélet)akkor lehet, hogy nem is azt jelenti

egyes feltételezések szerint 9 dimenzió van köztünk csak az a másik 6 kis gömbökbe fel van csavarodva ami valahogy nem hat ránk, és ezért gyengébb a gravitáció mint a mágneses energia, mivel a gravi. az kiterjed mindeggyik dimenzióra(a mágneses E.-t azt nem tudom)

2011. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 73ati válasza:
51%
Szóval én is kb ennyit tudok a 4.-ik dimenziónak az időt titulálják, de valójában csak nem tudtak mit kitalálni. Ha több mint 3 dimenziót érzékelnénk az már rég jó lenne.
2011. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

"Elvileg az 5D pedig a szagokat fogja megjeleníteni (már készen van egyébként a szagos TV, lassan gyártásnak is indul)."

Nincs készen szagos tévé, főleg gyártani nem is fogják soha.

Ne higgyünk el mindenféle baromságot.

2011. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]


aztán van még 4-D film is - az amikor moziban 3D-s filmet nézel, közben pedig a széked rázkódik, leöntöznek vízzel stb. de ez NEM 4 dimenziós film

2011. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
Van már szagos TV, nemtom te honnan veszed, h nincs???!!!! Igen is létezik. Illatpatronokkal működik ennyi a lényege. Ne kötözködj, főleg olyannal, aki ilyenben elég tájékozott.
2011. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Nesze neked barom!: [link]
2011. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 4k05 ***** válasza:
100%
A dimenzió az egymástól független kiterjedések száma a térben. Mivel a mi terünkben 3 ilyen kiterjedés van (hosszúság, szélesség, magasság) ez 3D-s teret hoz létre. Ha meg tudnánk adni egy olyan irányt, mely független ettől a háromtól, tehát "kilép" a mi terünkből, akkor az már 4D lenne. Elméletileg végtelen számú dimenzió létezhet, elképzelni persze nem tudjuk, de érdekes módon tudunk ilyen hiperterekben számításokat végezni. Ha dimenzióról van szó, akkor én térdimenzióra gondolok, elvetem azt az ostobaságot, hogy az idő dimenzió lenne, minthogy idő nem is létezik, ezért nem lehet dimenzió sem.
2011. jún. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!