Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem lehetséges az időutazás,...

Nem lehetséges az időutazás, mit szóltok?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 26. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt értem, hogy a fényről bizonyították, hogy nem lépheti át az elméleti maximum sebességet, de ez hogy cáfolja egyértelműen az időutazás lehetőségét?

Én is szkeptikus vagyok időutazásilag, csak az összefüggést nem értem ezzel a konkrét kutatással.

2011. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

15:04- nek

mivel az idő a sebesség függvénye, minél nagyobb a sebesség, annál "lassabban" telik az idő, így, ha a sebesség meghaladná a fényét, akkor az idő visszafelé folyna (negatív idő)

2011. júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Hongkongi fizikusok megmutatták, hogy egyetlen foton nem tud gyorsabban haladni a fénysebességnél, és ezzel igazolták, hogy az időutazás lehetetlen."


az első tagmondat nem áll ok-okozati kapcsolatban a másodikkal.

2011. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

"az első tagmondat nem áll ok-okozati kapcsolatban a másodikkal."

debizony, hogy igen :)

2011. júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gondoltam.:)
2011. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 compactegon válasza:
51%
mert rosszul, a mai fizika alapján adnak válaszokat. ha valamit nem látunk/ismerünk az már nincs? bebizonyították rég, hogy maga az tér is hajlítható, négyzetrács szerkezetű....izé :)
2011. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeséget mondok, végülis nem vagyok fizikus, csak érdekel a téma és gondolkodtam róla. De.


Az, hogy v = s / t (és ennek a t-re rendezett változata) _szerintem_ legalábbis csak a sebesség és az út számítására/mérésére szolgál az _időhöz általunk kitalált mértékegységek keretei között_ (vagy épp ez utóbbiak viszonyát mutatja meg úthoz és sebességhez), de NEM _magáról az időről_, mint önálló, független tényezőről (a továbbiakban: "abszolút idő" - már amennyiben létezik ilyen egyáltalán) szól.


Az, hogy a foton 300.000 km-et tesz meg egy másodperc alatt, egy dolog. Szintén magánvéleményem, de nem igazán értem, miért kellene bármilyen fantasztikus dolognak is történnie akkor, ha ennél gyorsabban haladna. Egyszerűen csak hamarabb tennem eg nagyobb távot. Ha meg egy emberi szerkezet haladna ennél gyorsabban, nos, viccesen látná ugyan a külvilágot, mivel lassabban ér hozzá a fény, mint ahogyan az halad, de ez még mindig csak egy optikai effektus, nem pedig valami világraszóló időmachináció. Kicsit olyan, mint a hangsebesség átlépése, csak a fénnyel; a vadászgéppel sem történik semmi, amikor átlépi a hangsebességet, csak lehagyja a saját hangját.


Az, hogy abszolút idő, mint olyan (plusz dimenzió, ha úgy tetszik), létezik-e egyáltalán, amiben egyáltalán lehetne utazni, már egy teljesen másik kérdés. Lehet, hogy van, lehet, hogy nincs, de szerintem legalábbis az út és a sebesség viszonyának ehhez a világon semmi köze nincs, az csak a mi alapvetően szubjektív felfogásunkról és világszemléletünkről, a mi időmérési módszereinkről szól, de nem magáról az abszolút időről.


Szerintem, ismétlem.


És ismét elnézést, ha nagyon nagy hülyeséget írtam.

2011. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

de bizony, hogy nem.


"sikerült bizonyítani Einstein elméletét, hogy semmi sem tud a vákuumban terjedő fénynél gyorsabban haladni. "


Einstein elmélete nyugalmi tömeggel rendelkező részecskékre vonatkozik, nyugalmi tömeggel nem rendelkezőekre nem. mindazonáltal az egyenletnem létezik egy olyan megoldása is, aminél a nyugalmi tömeggel rendelkező részecskék eleve gyorsabban haladnak, mint a fénysebesség és energiaközlés hatására sebességük csökken, végtelen sok energia hatására egészen a fénysebességig. ezek a tachionok, amik ugyan elméleti részecskék, de létezésüket még nem zárták ki.


"Mindez az információ terjedési sebességének is végső határt szab"


a tudósbácsi valószínűleg a fotonokkal közvetített információról beszél, mint ahogy a cikkben is azt írják, hogy születtek olyan megfigyelések, amik azt sugallták, hogy a foton lehet gyorsabb a fénynél, de ez a cikkből lemaradt.

az információhoz mai ismereteink szerint nem köthető részecske, főleg nem nyugalmi tömeggel rendelkező részecske, azaz baromira nem köti a relativitáselmélet. főleg, hogy az ikerrészecskék vizsgálatánál pontosan az tapasztalható, hogy az információ gyorsabban terjed, mint a fénysebesség.


mindazonáltal érdekes, hasznos kísérlet és megfigyelés, csak semmi köze az időutazáshoz...

2011. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az időutazásra egy ideje már azzal az ötlettel álltak elő, nem a fény és a sebesség kijátszásával kellene ezt elérni, hanem "féreglyukakon" át egy egy másik idősíkba jutni.


Ehhez mondjuk feltételezni kell az idősíkok meglétét, de én sem vagyok fizikus :)


Több filmben is beszélt erről Michio Kaku, ő pont ezzel foglalkozik. Kíváncsi lennék a véleményére ezzel a hírrel kapcsolatban...

2011. júl. 26. 16:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ezt már egy hete is tudtam. Pedig nem vagyok időutazó :)
2011. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!