Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért van az, hogy én, aki...

Miért van az, hogy én, aki mindössze kb.40 kilót tudok kinyomni fekve, az olyanokat, akik 100 kilókat kinyomnak le tudom győzni szkanderban, fekvőtámaszban és húzódzkodásban?

Figyelt kérdés
Ezt sose értettem, hogy ha ilyen erősek, akkor miért vagyok én jobb pl. szkanderben. 61 kiló vagyok.
2011. aug. 1. 10:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mert a fekvenyomáshoz más izom kell, mint a szkanderhez.


Vagy mert a te 61 kilód felhúzásához kevesebb erő kell, mint egy 100 kiilós embernek a felhúzódzkodáshoz. Fekvőtámaszhoz dettó.

2011. aug. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"Vagy mert a te 61 kilód felhúzásához kevesebb erő kell, mint egy 100 kiilós embernek a felhúzódzkodáshoz. Fekvőtámaszhoz dettó."


Igen, az izomagyú, engem maximálisan lenéző barátom is ezt mondta, amire én meg azt válaszoltam, hogy ezek szerint én arányaimban izmosabb vagyok. Nekem megvan az izmom 60 kiló felhúzásához, neki meg a nagyobb testtömegével nem jár arányosan nagyobb izomzat. Nem mentség az, hogy 100 kilóhoz több izom kell. Ha több izom kell hozzá, akkor fejlesszen több izmot és ne a kisebbet fikázza. Az én szememben az izmosság mértéke mindig is az volt, hogy mennyire tud az ember a saját súlyával bánni, nem az, hogy fekve mennyit nyom ki.

2011. aug. 1. 11:51
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Az izmosság tulajdonképpen a fizikai erőről keveset mond el. A "kondis felpumpált" izom jóval gyengébb, mint az élsportolók izomzata.


Aki 75 kg és egész nap betonozik az jóval erősebb lehet adott esetben, mint aki felpumpálja magát 2 hónap alatt a kondiban.

2011. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó: Nagyobb hülyeséget nem is mondhattál volna.


Nincs olyan, hogy felpumpált izom, ezt felejtsd el örökre.


Fekve nyomás mellizomgyakorlat, csak minimális köze a szkanderhez. Szkanderben elég sokat számít a technika is, nem csak az izomzat.

2011. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Aha, igen, nincs... Tudom...


Minden kondis proteinturmixon és kokszon élő erős ember ezzel vigasztalja magát. Csak tudod mi - élsportolók - ez egy hangyányit másképp tapasztaljuk.


Aki nem használ semmi sz@rt, csak táplálékkiegészítőt és edz napi 2-3 órákat, őket el lehet ismerni, náluk igaz lehet, hogy az izom az izom.

De a sok okostojást aki beszedi a "cuccot", nyom 20-at a fekvenyomópadon meg 10 percet mellizmozik és akkorára nő, mint Swartzenegger, azt had ne hasonlítsuk már össze semmivel. Egy 20 literes benzineskannát nem bír felvinni a nagyja a 4. emeletre...

2011. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én is az utolsóval vagok kénytelen egyetérteni.

Oké, hogy egy bizonyos dologban -teszem azt fekvenyomásban "kigyúrja magát" és látványos izmokat növeszt, de ettől még szerintem se lesz erős. Úgy értem, ezeken kívül nem jó másban. Én soha nem tömegnövelőztem meg ilyenek, egy vézna, szálkás, szívós gyerek vagyok, mégis érzem, hogy erősebbek az izmaim néhány olyan kortársamnál, aki nálam kicsivel nagyobb és kondizik. Több fekvőt és húzódzkodást tudok megcsinálni és általában kitartóbb vagyok.

2011. aug. 1. 14:04
 7/20 anonim ***** válasza:

Na elég sok baromság van itt. Fekvőtámasz nem az izmon múlik, az inkább erőnlét és gyakorlás kérdése. pl egy kis gyakorlással én meg tudtam duplázni. Ez nem jelenti azt, hogy 2 hét alatt kétszer olyan erős lettem.

Húzódzkodás is hasonló némiképp.

2011. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Az izom ereje nem a térfogatától függ hanem a keresztmetszetétől (ne menjünk bele hogy az agyaddal egyáltalán hány izomrostnak tudsz parancsot küldeni stb stb). A felület kisebb arányban nő mint a térfogat. Nem az a célja hogy a saját súlyával tudjon gyakorlatokat végezni, esetleg az sem, hogy erős legyen. Ha 25 kilométerre kell elvinni 15kg-t téged hívnak. De mit csinálsz ha mondjuk 100 kilót kell feladni valahova? Megszakadsz. Funkcióbeli eltérések vannak ergo külön kategória. Nem azzal van a baj hogy valaki izmos de nem annyira szívós, hanem hogy vannak olyan hülyék mint te hogy trollkodsz itt mert rosszul esett a lelkednek és

biomechanikához semmit nem konyítva osztod hogy aki izmos az semmire nem jó, közben csak egy hasonszőrű idiótával vesztél össze. Ergo ostoba is vagy.

2011. aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Lehet a te izmod főleg vörös izom ezért gyengébb de nagyobb az állóképessége, az övé meg fehér izom ami erősebb de gyorsabban fárad.
2011. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Akárhogy is van, nem én vagyok az, aki cikizek másokat. Tudod én meg azt unom, hogy valaki, akinek olyan az alkata, mint nekem, nem lehet nyugton, mert a tesitanártól kezdve a kortársakig mindenki szivatja. Nem vagyok az a gyúrós állat, nem tudok dicsekedni, hogy hány fekvenyomást végzek, mert nem vagyok az az alkat. Na és? Én meg másban vagyok jó, miért nem lehet megbecsülni? Amit írtál pedig túlzásnak érzem, nem adtam okot erre a hangnemre.
2011. aug. 1. 18:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!