Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem egyenáramot használu...

Miért nem egyenáramot használunk a hálózatban?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 03:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert az egyenáramot nem lehet transzformálni. Ráadásul bizonyos eszközök váltóáramot igényelnek, azt sem olyan könnyű csinálni egyenáramból. Persze egyik művelet sem lehetetlen, inverterrel meg lehet oldani, de nem túl jó a hatásfoka, és maga az eszköz is drága.

Egyébként maga a felvetés nem akkor hülyeség. Én is elgondolkodtam már ezen. Előttem, a számítógépasztalon és a környékén csupa-csupa olyan eszköz van, ami pár voltnyi egyenáramot használ. Viszont a 12 volt bár gyakori, de nem egységes, és megint előjönne, hogy azt is alakítgatni kéne, és csak a gond lenne vele.

2011. aug. 4. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet transzformálni....ami a jó hatásfok miatt lényeges.
2011. aug. 4. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Néhány kilométerenként kellene egy erömű. Másképp több volna szállításakor a veszteség, mint a felhasználható energia.
2011. aug. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Smartguy86 ***** válasza:
Arról nem beszélve, hogy veszélyesebb is lenne egy erős egyenáram, mint a váltó. Egyébként ha jól tudom, volt erről vita annak idején, hogy melyiket érdemes használni, és voltak akik az egyenáram mellett voltak, de ami igaz, az igaz: nem lehet gazdaságosan messzire vinni, mert a vezető ellenállása "nagyobb" egyenáramra nézve...
2011. aug. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És hát az erőmű turbináiban eleve váltakozó feszültség jön létre, és azt egyenirányítani csak azért, hogy a fentebb leírt hátrányokat okozza...
2011. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"veszélyesebb is lenne egy erős egyenáram, mint a váltó"


Biztos?

Az egyenáramnak nincs lüktetése, ha hozzáérsz nem lenne a szívben fibrilláló, sokkal nagyobb lenne az esélye túlélni.

2011. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
@09:46, viszont ha jól tudom, az egyenáram nagyobb számban csapja össze a vérlemezkéket, nagyobb a trombózis veszélye. Valószínűleg mindkettő igaz, egyiket sem próbálnám ki.
2011. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Smartguy86 ***** válasza:
09:46 - Az egyenáram szinte akadálytalanul hatol át a testen, nem a felszínén cikázik elsősorban. Mivel áthatol, így az ereket is nagyobb hatás éri, aminek hatására a vérben gázok kezdenek fejlődni. Tudjuk, hogy a gáz összenyomható, így mikor a szívhez ér, az nem tud pumpálni és megáll. A váltóáramnál a szívizom újraindítható, de ha gázos a vér, akkor nem valószínű...
2011. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!