Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit tegyek hogy regel jól...

Mit tegyek hogy regel jól ébredjek? Mondjuk hogy ha elalszok 11 órakkor, akkor is álmosan és fáradtan kelek, de ha 9 kor, akkor is úgyanígy, mit tegyek. Ja és van hogy vissza alszok, és van hogy nyomott a fejem, és van amikor fáj is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 21:44
 1/5 anonim válasza:
Egy Martini cukros szájú pohárban citromkarikával csodákra képes :D
2011. aug. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nagy sznobizmusod a Martini... egy pohár bort azt kész!

Am vitaminhiánytól, egyoldalú táplálkozástól is lehet. Vagy depresszió!

2011. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de hallottam olyat is hogy egy hideg zuhany is segít, de nem valami kellemes reggel a hideg zuhany alá állni...
2011. aug. 14. 11:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is sokszor ébredek így.Szerintem inkább a körülményekben van a hiba,túl meleg van a szobában,kényelmetlen az ágy vagy éppen napközben olyan hatások értek,ezért éjszaka felületesen alszol csak,nem mélyen,sokat vagy REM alvásban.Ez az egyik amire én gondolni szoktam,a másik hogy a szervezeted lemerült,időnként kijön a fáradtság rajtad,nálam így van,1 hétig mondjuk frissen ébredek,pl. ma is már,de tegnap meg olyan voltam mint akit agyonütöttek(pedig este ittam bort,szerintem nem játszik közre sokat..).31/n
2011. aug. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

..Ja hogy a bort meg Martinit este kell inni !! Azt hittem reggel. :D


Egyébként én is így vagyok szinte minden reggel. Én azt csinálom, hogy kb. fél órával korábbra állítom az órát, és így van időm nyugodtan felébredni, nem kell egyből kiugranom az ágyból. Ez kicsit segít, csak nem szabad visszaaludni.


Amúgy szerintem három dologtól függ az ébredés minősége:

- kialudtam-e magam, tehát megvolt-e a minimum alvás mennyiség,

- milyen vázisból ébredek, tehát a felszínes alvásból kell, nem a mélyalvásból,

- mennyire várom a napot. Úg vettem észre, ha unalmas, nehéz nap előtt állok, akkor nagyon nehezen ébredek, még az utcán is alacsony a vérnyomásom, de ha izgalmas nap lesz (pl. utazás), akkor mindig ki tudok ugrani az ágyból.

2011. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!