Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Félsz a technológiai szingular...

Félsz a technológiai szingularitástól?

Figyelt kérdés

1 - igen

2 - nem


+ ha akarsz írhatsz indoklást is


2011. aug. 17. 18:59
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Nagyon.
2011. aug. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Míg a technológia eljut oda, addig az emberiségnek már úgy is befellegzett. :)
2011. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Mármint úgy általánosságban, vagy attól, hogy nemsokára bekövetkezik? Az elsőtől nem, a másodiktól igen.
2011. aug. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Bocsánat, rosszul írtam. Ha rendszeresen lenne szingularitás félnék tőle, de így nem, mert tudom, hogy nem jön el egyhamar.
2011. aug. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

20:17:


Köszönöm a válaszokat...


Én nem tartom olyan távolinak a dolgot (20-30 év>; akkorra anticipálom a kezdetét). Mondjuk ez elég szubjektív - ezért is kérdeztem rá, hogy ki hogy gondolja:)


Egyébként mit értesz az alatt, hogy "ha rendszeresen lenne"?

2011. aug. 17. 20:28
 6/20 anonim ***** válasza:
Félek. DE ami méginkább félelmetes, az a vándorcirkusz.
2011. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nahát, mesterségesen is lehet szingliket csinálni? Ezt nem is tudtam. De miért kell félni tőlük, ugye nem bántanak?


szöszike

2011. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Például, ha már volt egyszer (és sikerült valahogy kikeveredni belőle) és tudnám, hogy bármikor bekövetkezhet mégegy, akkor félnék, de, hogy tudom, hogy nem lesz, nem félek (mert szerintem nem lesz) Olyan mintha félnék-e a Hold becsapódásától. Tudom, hogy csak ~1000000 év múlva lesz, ezért nem félek, de ha ott lennék félnék.
2011. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Vree ***** válasza:
8%

Félni? Inkább várom hogy itt lenne már!


Ez olyan mintha azt kérdeznék hogy "félsz-e a végítélettől"? Jó, persze sz*r hogy elpusztul a Föld, de mindenki a mennybe mehet, nem tökjó? A technológiai szingularitás ugyanez, csak annyi a különbség hogy van valamennyi kevés esélye is hogy bekövetkezik.


A t. sz. nem az hogy robotok uralkodnak rajtunk. Azt jelenti, hogy az ember elér egy olyan szintet, ahol a technológiai fejlődés felgyorsul, sokkal nagyobb szinten öngerjesztővé válik mint a mai. Általában arra a pontra szokták ezt datálni amikor emberfeletti intelligenciát sikerül létrehozni, akár a számítógépesítéssel, akár a biológiai agy mesterséges fejlesztésével. Ez majd még több felfedezéshez vezet, ami megint újabb intelligencianövekedéshez, és így tovább.


Ez így elég sci-finek hangzik, az is. Szóval egyrészt azért nem félek tőle, mert kicsi esélyt látok rá, másrészt azért nem, mert ez a legjobb dolog lehet ami történhet velünk.

2011. aug. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%

És az így kitenyésztett intelligenciának mi körülbelül annyit fogunk jelenteni, mint nekünk most a hangyák.


Hát szép kilátások! Remélem, én már nem érem meg.


:-D Pedro

2011. aug. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!